Pēc trim gadiem Jauniešu dienas atkal notiks Eiropā – Lisabonā

Svētdien, 27. janvārī, Dienvidamerikas valstī Panamā noslēdzās Pasaules Jauniešu dienas. Noslēguma dievkalpojumā svētdienas rītā Svētā Jāņa Pāvila II laukumā bija pulcējušies ap 700 000 ticīgo. Tradicionāli Jauniešu dienu noslēgumā tika paziņota vieta, kura pasaules jauniešus uzņems nākamajā reizē. Laju, ģimenes un dzīvības dikastērija prefekts kardināls Kevins Džoseps Farels sacīja, ka 2022. gadā 35. Pasaules Jauniešu dienas notiks Eiropā – Portugāles galvaspilsētā Lisabonā.

Jau sestdienas vakarā Svētā Jāņa Pāvila II laukumu piepildīja jaunieši, kas bija ieradušies, lai pirms Jauniešu dienu noslēguma piedalītos lūgšanu vigīlijā. Vigīlijas sākumā pavests Francisks devās savā papamobilī pa laukumu, sveicinot sapulcējušos ticīgos. Viņu pavadīja pa vienam jaunietim no pieciem kontinentiem. Eiropu pārstāvēja 22 gadus vecais Andris no Latvijas.

Vakara gaitā varēja uzklausīt vairāku jauniešu liecības, noskatīties uzvedumu, jauniešus uzrunāja Svētais tēvs, bet pēc tam sekoja Vissvētākā sakramenta adorācija. Uzrunājot jauniešu, pāvests aicināja skatīties uz Mariju, uz viņas “jā”. Viņa bija vienkārša jauniete, kas vienkārši uzticējās Dievam un viņa mīlestībai. Pāvests arī mēģināja paskaidrot, ko nozīmē “jā” mūsdienās. Viņaprāt tā ir drosme apskaut dzīvi dzīvi tādu, kāda tā ir, pieņemt valsti, kurā dzīvojam, savu ģimeni, draugus, visus. Jo arī Jēzus apskava visus tādus, kādi tie bija. Kungs apskauj un mīl visus, un arī mēs tiekam aicinati darīt tāpat.

Noslēgumā Francisks atgādināja, ka pasaule kļūs labāka tikai tad, ja būs arvien vairāk to cilvēku, kas būs gatavi drosmīgi veidot nākotni un ticēt Dieva mīlestības pārveidojošajam spēkam.

Savukārt svētdienas Svētās Mises homīlijā pāvests jauniešiem uzsvēra, ka būt jaunietim nenozīmē sēdēt uzgaidāmajā telpā, gaidot savu kārtu. Pāvests aicināja nekrist kārdinājumā domāt, ka “jūsu misija, aicinājums, pat jūsu dzīve ir apsolījums nākotnei un ka tam nav nekāda sakara ar tagadni”. “Mīļie jaunieši, neesiet nākotne, bet gan tagadne, jūs esat Dieva tagadne, nevis nākotne!” uzsvēra Francisks, norādot, ka jauniešiem ir “jāceļas kājās un kopā ar viņiem [pieaugušajiem un vecajiem ļaudīm] jāpaceļ sava balss un jāpiepilda tas sapnis, ko Kungs ir par jums izsapņojis”.

Svinību noslēgumā portugāļi no panamiešiem saņēma Jauniešu dienu simbolus – krustu un Dievmātes ikonu “Salus Populi Romani”. Jauniešu dienās Panamā piedalījās ap 200 jauniešu no Portugāles, kā arī Portugāles prezidents Rebels de Souza, Lisabonas patriarhs kardināls Manuels Klemente, bīskapi, priesteri.

LRKB IC; Foto: pr. Rihards Rasnacis

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti