Rīgā tiks celta jauna katoļu baznīca

Rīdziniekiem, kas dzīvo Imantas mikrorajonā, pēc pāris gadiem vairs nebūs jāmēro ceļš uz Rīgas centra vai citām sev tuvākajām baznīcām, lai piedalītos dievkalpojumos, jo Anniņmuižas bulvārī tiks celta Svētās Agates baznīca. Patlaban tuvākie katoļu dievnami Imantas iedzīvotājiem ir Svētā Jāzepa baznīca pie Dzegužkalna un Svētā Alberta baznīca Āgenskalnā.

Topošā dievnama prāvests ir Oļģerts Daļeckis, kuram jau ir pieredze baznīcu celtniecībā. Pavisam nesen – 2015. gadā – viņa vadībā tika uzcelta Svētā Antona baznīca Ķengaragā. O. Daļeckis pastāstīja, ka doma par baznīcu Imantā nav jauna. To savā laikā lolojis jau kardināls Jānis Pujats. Diemžēl toreiz celt dievnamu nebija iespējams, jo nebija zemes. Taču šobrīd zemes jautājums ir nokārtots, bet nu jāķeras pie pārējiem darbiem.

O. Daļeckis pastāstīja, ka baznīcas vajadzībām tikšot piemērots kāda itāļu arhitekta projekts. Par izmaksām un dievnama celtniecības pabeigšanas laiku prāvests vēl pagaidām nerunā, jo vispirms jāizveido projekts un tāme. Viens gan esot skaidrs – izmaksas būs lielas, tāpēc O. Daļeckis aicina ikvienu, kurš vēlas un var, atbalstīt Svētās Agates baznīcas celtniecību ar ziedojumiem.

Ziedojumus var ieskaitīt Rīgas Svētās Agates katoļu draudzes bankas kontā: LV55HABA0551044804685. Tāpat ziedojumus var nodot personīgi O. Daļeckim, likt tos Rīgas Svētā Antona baznīcas ziedojumu urnā, kā arī nodot savas draudzes prāvestam, norādot ziedojuma mērķi.

Svētās Agates draudzes prāvests jau tagad pateicas visiem tiem, kas atbalstīs dievnama tapšanu.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti