Iznāks Dainas un Ulda Žurilo grāmata par laulāto mīlestību

Marta sākumā atvēršanas svētkus piedzīvos kustības “Laulāto tikšanās” izdotā grāmata “Laulāto mīlestība ikdienā. No iemīlēšanās līdz mīlestībai”. Grāmatas autori ir kustības pārstāvji Daina un Uldis Žurilo, kuri laulībā nodzīvojuši 24 gadus un ir vecāki diviem dēliem.

Izdevuma ievadā autori raksta, ka grāmatā dalās savā pieredzē, kas veidojusies, 20 gadus kalpojot citiem laulātajiem un 15 gadus – saderinātajiem, kā arī novērojot pāru aktuālās vajadzības, priekus, izaicinājumus un grūtības. “Esot kopā ar daudzām ģimenēm jau divus gadu desmitus, bieži vien redzam, ka daudz spēcīgāk nekā skaisti izteicieni un aicinājumi veidot stipras ģimenes laulātos ietekmē mūsdienu patērētāju sabiedrības negatīvā vide, vecāku sarežģīto attiecību pieredze un neprasme veidot dialogu. Rakstītais domāts tiem pāriem, kuri nolēmuši sākt savas attiecības ar lielu atbildības izjūtu, cenšoties nepieļaut iespējamās personiskās kļūdas, bet mācoties no citu patīkamās un arī ne tik patīkamās pieredzes. Rakstītais domāts arī pāriem, kas laulībā dzīvo jau ilgāku laiku, un pāriem, kas audzina bērnus,” raksta Daina un Uldis Žurilo.

Autori norāda, ka grāmatā, kura tapusi četru gadu laikā, nav apkopoti tikai psiholoģiski novērojumi un padomi, bet arī abu personīgā pieredze, ko ietekmē arī ticība Dievam. Lasītāji varēs gūt ieskatu, kas raksturo dažādus savstarpējo attiecību posmus, kā attiecības ietekmē vecāku mājās gūtā pieredze, kā arī uzzināt, kādus jautājumus ir vērts izrunāt vēl pirms laulībām. Turpinājumā autori pievērš uzmanību dažādiem laulāto attiecību aspektiem, tostarp tuvībai, krīzēm, konfliktiem, ikdienas rutīnai un dialoga nozīmei. Vairākas nodaļas ir veltītas laulāto attiecībām un laulāto attiecībām ar bērniem, raksturojot bērna attīstību un gaidas dažādos vecumposmos. Izdevumu papildina laulātu pāru pieredzes stāsti.

Daina un Uldis Žurilo uzsver: “Laulībā var būt tikai divi uzvarētāji vai divi zaudētāji. Viens nevar uzvarēt. Un par ģimeni, kurā savstarpējā saskarsme ir mīlestības piepildīta tādā mērā, ka pāris spēj kļūt par komandu un dod citiem no savām bagātībām, līksmo visi – sākot ar bērniem, tuvajiem cilvēkiem, darba kolēģiem un sabiedrību kopumā. ”

Grāmatas atklāšana notiks 2. martā pl. 12 Rīgas Vissvētākās Trīsvienības baznīcas telpās A. Deglava ielā 63 a. To varēs iegādāties baznīcu grāmatu galdos.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti