Liepājas Katoļu pamatskolai – 25

Šomēnes 25 gadu jubileju atzīmēja Liepājas Katoļu pamatskola. 1994. gadā dibinātā sākumskola gadu gaitā izaugusi par pamatskolu, un šajos gados izveidojusies par konkurētspējīgu izglītības iestādi Liepājā.

Pirms 25 gadiem viss sākās ar četriem skolotājiem un nedaudz vairāk nekā 10 bērniem. Pirmā skolas direktore bija Vija Betherte, kuru skolas jubilejā pieminēja Liepājas Centrālajos kapos. Nu skolā ir vairāk nekā 150 skolēnu, daži no tiem jau bijušo absolventu bērni, un 25 pedagogi.

Skolas mājaslapā lasām, ka skolēnu lielākais ieguvums šai izglītības iestādē ir tas, ka bez zināšanu apguves tiek īstenota plaša audzināšanas programma, ievērojot kristīgo ētiku. Kristīgais pasaules uzskats palīdz bērniem iepazīt sevi, ar cieņu izturēties pret līdzcilvēkiem, kļūt pārliecinošākiem un labestīgākiem.

Skolā uzņem dažādu konfesiju bērnus, arī konfesijām nepiederošus skolēnus. Tāpat ir radīta vide, lai te pamatskolas izglītības programmu varētu apgūt bērni ar īpašām vajadzībām.

Tagadējā skolas direktore Iveta Kalniņa stāsta, ka, ņemot vērā skolēnu pieaugumu, skola tuvākajos gados plāno ēkas pārbūves darbus, kas paredz skolas kompleksu paplašināt.

Skolas 25 gadu jubileja tika atzīmēta ar balli “Melns, sarkans, zelts”. Direktore skaidro, ka kartai krāsai ir sava nozīme. Melnais norāda uz smago darbu, kā arī bailēm un šaubām, kas ik pa laikam piezogas. Sarkanais ir gandarījums un prieks, kā arī radošums. Savukārt zelts izriet no visa iepriekš minētā. Tas norāda uz sapņiem, nākotnes idejām un svētkiem.

LRKB IC, izmantojot laikraksta “Nāc” materiālu; Foto: Liepājas Katoļu pamatskola

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti