Martā sāksies pieteikšanās šī gada Baznīcu naktij

No 4. marta, draudzes varēs pieteikt dalību šī gada psākumam “Baznīcu nakts”, kas norisināsies 7. jūnijā. Pieteikšanās turpināsies līdz 14. aprīlim, aizpildot dalībnieku anketu mājaslapas: www.baznicunakts.lv sadaļā “Draudzēm”. Organizatori aicina draudzes pieteikties savlaicīgi, lai sekmētu ne tikai savas draudzes gatavošanās darbus, bet arī kopējo notikumu gaitu.

Pasākuma organizētāji informē, ka šogad Baznīcu naktī vienojošā tēma būs “Draudzība”. “Draudzība nozīmē ar otru dalīties tajā, kas Tev ir vērtīgs. Tēma aicina pārdomāt, kāda ir draudzība, kas atklāj Dieva skaistumu, cik svarīgi ir kopt viesmīlību un patiesi paust katram cilvēkam vēsti: “Tu esi gaidīts.””

Tāpat šogad pasākuma organizētāji aicina neaizmirst par notikumiem, kas saistīti ar Latvijas simtgadi, jo 2019. gads ir veltīts Latvijas brīvības cīņu piemiņai. “Latvijas draudzes, gatavodamās Baznīcu naktij, var apzināt cilvēkus, kuri cīņā par Latvijas neatkarību gan pirms 100 gadiem, gan vēlākos laikos piepildīja Jēzus sacīto: “Nevienam nav lielākas mīlestības par to, ja kāds savu dzīvību atdod par saviem draugiem.” (Jāņa 15:13),” uzsver pasākuma rīkotāji.

Šogad, gatavojoties 7. jūnija notikumam, Baznīcu nakts misija aicina garīdzniekus un draudžu aktīvistus uz kopīgām sarunām novados, lai pārrunātu jautājumus par Baznīcu nakts misijas vietu Latvijas draudžu un baznīcu dzīvē, par saturisko jaunradi lūgšanas un mākslas jomā.

Baznīcu nakts ir kultūras notikums ar kristīgi garīgu identitāti, kura misija ir sekmēt Latvijas tautas kulturālo un garīgo izaugsmi, iepazīstināt cilvēkus ar kultūras un garīgajām vērtībām Latvijas kristīgo draudžu un baznīcu mantojumā. Baznīcu nakts aktuālā informācija tiks publicēta www.baznicunakts.lv un sociālo tīklu kontos.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti