Now Reading
Ekumeniskais krustaceļš šogad aicinās mazināt atstumtību cilvēku starpā

Ekumeniskais krustaceļš šogad aicinās mazināt atstumtību cilvēku starpā

Lielajā piektdienā, 19. aprīlī, Vecrīgas ielās notiks tradicionālais Ekumeniskais krustaceļš, kura vadmotīvs šogad būs vārdi no 30. psalma: “Tu manas žēlabas pārvērti priekā.” Ejot pa galvaspilsētas ielām, lūgšanas dalībnieki pārdomās, ko mūsdienās nozīmē būt atstumtam un kā mazināt atstumtību sabiedrībā.

Lūgšanas organizētāji norāda, ka šī gada Krustaceļa mērķis ir ar pārdomu un personisku stāstu palīdzību atklāt, kāpēc cilvēki jūtas izolēti, kāpēc ir zudusi savstarpēja komunikācija, kā varam kļūt paši “iekšēji veselīgāki”, kā varam uzņemties atbildību un palīdzēt atsumtības situācijās citiem pat tad, ja paši reiz esam piedzīvojuši to pašu. Ceļā vairākas apstāšanās vietās notiks meditācijas par tādām tēmām: es – atstumtais;  tu – atstumtais; sabiedrības atstumtie.

Divās no septiņām Ekumeniskā krustaceļa stacijām plānots parādīt video sižetus par cilvēkiem, kuri uzturas nakts patversmēs, dzīvo bērnu namos, pansionātos, kuru mājas ir ieslodzījums; par darbiniekiem, kuri izvēlas strādāt tur, kur lielākā sabiedrības nevēlētos strādāt.

Krustaceļš sāksies pl. 12 pie Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles.

Ekumenisko krustaceļu finansiāli atbalsta Rīgas dome, šogad piešķirot 3700 eiro projekta organizācijai. Projekta izmaksās ietilpst atskaņošanas sistēmas nodrošināšana, rekvizītu iegāde, reklāmas izmaksas, atlīdzība režisoram, tehniskajiem darbiniekiem, kā arī citas izmaksas. Lai īstenotu video ieceri, ir nepieciešami 3000 eiro divu ekrānu īrei. Projekta komanda lūdz atbalstīt šo ieceri, pārskaitot ziedojot nodibinājumam “Vidzemes katoļu jauniešu centrs” bankas kontā: LV05UNLA0050016682724 ar norādi “Ekumeniskā krustaceļa ekrānu īrei”.

LRKB IC

Scroll To Top