Now Reading
Franciska pontifikāta sestā gadadiena

Franciska pontifikāta sestā gadadiena

Šodien aprit seši gadi, kopš par pāvestu tika ievēlēts toreizējais Buenosairesas arhibīskaps kardināls Horhe Mario Bergoljo. 265. svētā Pētera pēctecis, toreiz 76 gadus vecais kardināls izvēlējās Franciska vārdu, godinot svēto Francisku no Asīzes. Viņš kļuva par pirmo pāvestu, kas nav eiropietis, kā arī viņš ir pirmais jezuīts šajā amatā.

Sava pontifikāta sesto gadadienu pāvests pavada lūgšanā – viņš kopā ar Romas kūrijas darbiniekiem Romas piepilsētā Aričā piedalās Lielā gavēņa rekolekcijās, kuras vada benediktīniešu mūks un dzejnieks Bernardo Frančesko Marija Džanni.

Sekojot svētā Asīzes Franciska piemēram, jau sava pontifikāta sākumā pāvests Francisks izvēlējās dzīvot nevis Vatikāna pāvesta apartamentos, bet gan vienkāršākos apstākļos Svētās Martas mājā. Viņa uzmanības centrā vienmēr ir grūtībās nonākušie, nabagie, atstumtie, bēgļi. Viņa skatījumā garīgā dzīve nevar būt atrauta no ikdienas notikumiem, grūtībām, priekiem, izaicinājumiem.

Saskaņā ar Vatikāna Radio itāļu redakcijas datiem šo gadu laikā Francisks ir nolasījis vairāk nekā 1000 homīlijas, uzstājies ar aptuveni 1200 publiskām uzrunām, 264 reizes vadījis katehēzi trešdienas vispārējās audiencēs Vatikānā. Viņš ir izdevis divas enciklikas, trīs apustuliskās eksortācijas, 36 apustuliskās konstitūcijas, 27 Motu proprio, kā arī Žēlsirdības ārkārtējās Jubilejas izsludināšanas bullu “Misericordiae Vultus”. Pāvests ir vadījis trīs sinodes, ir devies 27 starptautiskos ceļojumos, apmeklējot 41 valsti, kā arī 24 reizes devies apustuliskajos ceļojumos Itālijā. Viņam ir Twitter konts deviņās valodās, kuram ir 48 miljoni sekotāju, kā arī Instagram konts ar 6 miljoniem sekotāju.

LRKB IC; Foto: Ilmārs Znotiņš

Scroll To Top