Mācies un kļūsti par mentoru bērnunama bērnam!

Lai atbalstītu bez ģimenēm augošus bērnus, jau otro gadu nodibinājums „Bīskapa Boļeslava Sloskāna garīgā un kultūrvēsturiskā mantojuma atjaunošanas un saglabāšanas fonds” sadarbībā ar biedrībām “Svētās Ģimenes Māja”, “Latvijas Kristīgā alianse bāreņiem” un Vācijas fonda “Bonifatiuswerk” finansiālu atbalstu rīkos apmācību kursus mentoriem bērnunamu bērniem. Apmācību tikšanās notiks četras reizes šī gada marta beigās un aprīļa sākumā.

Kā skaidro apmācību rīkotāji, līdz šim tajās ir piedalījušies jau vairāki interesenti, bet patlaban aktīvi darbojas desmit mentori Rīgas pašvaldības bērnu un jauniešu centros, kā arī Jelgavā.

Mentors ir cilvēks, kas regulāri, bet ne retāk kā reizi nedēļā tiekas ar vienu vai vairākiem bērnunama bērniem, palīdz bērnam iegūt drošības izjūtu, atgūt spēju uzticēties, mācīties veidot attiecības un attīstīt savu potenciālu, lai tas kopumā veicinātu visas sabiedrības attīstību. Mentora uzdevums ir sniegt atbalstu, ikdienas dzīvē nepieciešamās zināšanas, kopīgi pavadīt laiku, kā arī vienkārši uzklausīt un veltīt uzmanību. Lai kļūtu par mentoru, svarīga ir vēlme un arī aicinājums strādāt ar bērniem.

Mentoru apmācība tiek veikta sadarbībā ar psiholoģi Dainu Žurilo, kurai ir 20 gadu darba pieredze psiholoģijas praksē ar bērniem, kā arī balstoties “New Hope Latvia” apmācības programmā “Kompetents traumētu bērnu aprūpētājs”, kuras pamatā tiek izmantoti jaunākie psiholoģijas pētījumi par darbu ar emocionāli traumētiem bērniem un garīgo aprūpi. Programmas autori ir organizācijas “Back2Back” pārstāvji Deivids un Džeina Skūleri. Abiem ir 40 gadu darba pieredze darbā ar audžuģimenēm un adoptētājiem. 

Apmācību lektori būs D. Žurilo, biedrības “Latvijas Kristīgā alianse bāreņiem” pārstāvji Dace Rence un Sandra Baltruka, kā arī B. Sloskāna fonda pārstāve Ramona Švede. Tikšanos laikā tiks pārrunātas tādas tēmas: trauma un tās ietekme uz bērna dzīvi; kā saprast traumas ietekmi un maksimāli palielināt bērna drošību; bērna vajadzības un audzināšana dažādos vecumposmos. Vecāku izaicinājums mūsdienu vidē; kā palīdzēt bērnam pārveidot uzvedības izpausmes un veidot saikni; kā palīdzēt bērnam izveidot pamatotu izpratni par viņa dzīvesstāstu.

Apmācības notiks 26. un 27. martā, kā arī 1. un 2. aprīlī no pl. 18 līdz 21 Svētās Ģimenes Mājā, Rīgā, Klostera ielā 5. Pasākumam jāpiesakās līdz 25. martam, elektroniski aizpildot pieteikumu šeit.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti