Nākamnedēļ RARZI aicina uz semināru par depresiju

Nākamajā ceturtdienā, 21. martā, Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūta (RARZI) un Rīgas Garīgā semināra telpās notiks seminārs “Depresija – slimība vai Dieva pārbaudījums?”. Pasākuma laikā būs iespēja dzirdēt jomas ekspertu viedokļus par depresiju kā sabiedrības veselības problēmu un iegūt padziļinātu izpratni par kritērijiem, kas to atšķir no citām eksistenciālām un garīgām pieredzēm. Seminārs ir paredzēts ne vien nozares profesionāļiem, bet arī ikvienam interesentam. 

Piesakot šī semināra tēmu, tā orgazinētāji skaidro, ka nereti ir grūti rast precīzas definīcijas un nošķīrumus dvēseles stāvokļiem – vai notikumi, kas sagādā ciešanas, ir Dieva pārbaudījums vai šķīstījošā “tumšās nakts” pieredze? Tomēr var gadīties, ka garīgo grūtību pamatā ir psiholoģiskas problēmas, kāds nozīmīgs zaudējums vai iekšējs konflikts, kas, neatpazīts un laikus neatrisināts, pāraug depresijā.

Eiropas valstīs depresija ir trešā visbiežāk sastopamā psihiskā saslimšana aiz miega un trauksmes traucējumiem. Pasaules veselības organizācija prognozē, ka līdz 2030. gadam depresija kļūs par biežāko darba nespējas un invaliditātes iemeslu.

Seminārs notiks neformālā diskusiju formātā. Tā ievaddaļā lektori – Latvijas Psihiatru asociācijas prezidents Elmārs Tērauds, Rīgas Svētās Ģertrūdes draudzes mācītājs Krists Kalniņš, RARZI docente Irēna Ošmjanska, depresijas pacientu grupu vadītāja Ilona Krone – iepazīstinās ar sevi, savu profesionālo darbību un svarīgākajām atziņām saistībā ar depresiju un palīdzības iespējām. Pēc tam klausītājiem būs iespēja uzdot savus jautājumus. Diskusiju vadīs psiholoģe Inese Lietaviete.

Semināra rīkotāji norāda, ka tas notiks RARZI organizētā tālākizglītības cikla “Garīgās veselības robežjautājumi” ietvaros, lai veicinātu padziļinātu interdisciplināru dialogu par garīgās veselības jautājumiem. Plānots, ka šai ciklā nākamais seminārs būs veltīts šizofrēnijai saistībā ar garīgo dzīvi un reliģiju. Savukārt rudenī sadarbībā ar Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas kapelānu dienestu tiks rīkots seminārs ārstiem un medicīniskajam personālam par ētikas jautājumiem saistībā ar nāvi un sērošanas procesu.

Pasākuma idejas autori arī skaidro, ka RARZI ir viens no nedaudzajiem mācību centriem Latvijā, kas sniedz integrētu izglītību un uzsver holistisko pieeju izpratnei par cilvēku, tāpēc ir nepieciešams aktualizēt sabiedrības veselības jautājumus daudzdimensionālā skatījumā. Tāpat pieredze pēc pirmā starpdisciplinārā semināra “Dvēseles dziedināšana: psiholoģijas un teoloģijas dialogs”, kas notika 2018. gada oktobrī Psiholoģijas dienu ietvaros, rāda, ka diskusiju formāts starp dažādiem jomas speciālistiem ir ļoti interesants un auglīgs.

Seminārs “Depresija – slimība vai Dieva pārbaudījums?” norisināsies 21. martā no pl. 18 līdz 21 Katoļu ielā 16, Rīgas Garīgā semināra vecajā kapelā. Lūgums reģistrēties pasākumam līdz 14. martam elektroniski: http://ej.uz/rarzi.

Par dalību seminārā būs iespēja saņemt tālākizglītības apliecību. Dalības maksa ir 10 eiro, ja pārskaitījums uz RARZI kontu (LPU FILIĀLE RARZI, reģ. nr. 40003501407, Katoļu iela 16, Rīga LV-1003, bankas konts:LV25HABA0001408056042) notiek līdz 14. martam. Pasākuma dienā samaksa skaidrā naudā būs 15 eiro.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti