Rīgas Svētā Jēkaba katedrāle saņem balvu skatē “Gada labākā būve Latvijā 2018”

Ceturtdien, 28. martā, Pasaules tirdzniecības centrā “Rīga” notika skates “Gada labākā būve Latvijā 2018” apbalvošanas ceremonija, godinot žūrijas izvēlētos uzvarētājus vairākās nominācijās. Nominācijā “Restaurācija” par labāko aizvadītā gada projektu tika atzīta Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles fasāžu apdares atjaunošana un fasāžu restaurācija.

Katedrāles restaurācijas darbi vēl turpinās. Pērn tika veikta fasāžu, no kurām vecākās datētas ar 13. gadsimtu, restaurācija. Tāpat līdz šim ir protezētas un atjaunotas katedrāles četru jomu jumta koka konstrukcijas, no kurām dažas ir 300 gadus vecas, iesegts jauns vara skārds, saglabājot veco vara iesegumu vietās, kur tas ir iespējams, kā arī veikti citi atjaunošanas un restaurācijas darbi. Darbi vēl turpinās, piemēram, pērn tika sākta arī iekštelpu interjera restaurācija, paralēli atsevišķās vietās notiek arī arheoloģiskie izrakumi.

Projektu izstrādāja SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa”, bet autoruzraudzību veic arhitekts Artūrs Lapiņš. Savukārt būvdarbus un restaurācijas darbus veic AS “Būvuzņēmums Restaurators”.  

“Gada labākā būve Latvijā“ ir Latvijas būvniecības nozares sabiedrisko organizāciju organizēts projekts. Skates mērķis ir veicināt būvniecības procesa kvalitāti, nosakot un popularizējot labākās būves un labās prakses piemērus būvniecības procesā Latvijā un ārzemēs, veicināt profesionālo izaugsmi un darba kvalitāti nozarē, izteikt atzinību un motivēt nozares pārstāvjus profesionāliem izaicinājumiem, akcentējot būvniecības procesa galarezultātu – būvi. Būves izvērtē sptuveni 50 žūrijas eksperti. Skate notika jau 21. gadu.

LRKB IC; Foto: Stella Jurgena

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti