Sestdien sutanā tika ieģērbts 1. kursa seminārists Jānis Lemps

Sestdiena, 9. marts, bija nozīmīga diena Latvijas Starpdiecēžu augstākā Garīgā semināra dzīvē, jo semināra kopienas pārstāvis, 1. kursa audzēknis Jānis Lemps šajā dienā tika svinīgi ietērpts priestera apģērbā jeb sutanā. Šī svinīgā brīža liecinieki iedrošināja viņu valkāt šo tērpu Dieva godam.

Jānis Lemps ir dzimis 1994. gadā Varakļānos. Pirmo reizi Jānim vēlme kļūt par priesteri radās 2012. gadā, kad viņš pirmo reizi devās svētceļojumā uz Aglonu. Jau pamatskolā Jāni ieinteresēja vēsture, tāpēc pēc vidusskolas viņš iestājās Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā un sāka studēt vēsturi. Cīņa par aicinājumu vēl turpinājās – 2018. gadā Jānis apņēmās katru dienu piedalīties Svētajā Misē, lūdzot Dievam palīdzību saprast, kāds ir viņa dzīves ceļš. Ilgāku laiku intensīvi lūdzoties šajā nodomu, viņš sastapa cilvēku, kurš pamudināja pieņemt lēmumu par stāšanos Garīgajā seminārā, kur 2018. gada augustā viņš tika uzņemts.

Seminārista ieģērbšana sutanā notika dienā, kad Latvijas Starpdiecēžu augstākajā Garīgajā seminārā norisinājās arī atvērto durvju diena. Šo pasākumu apmeklēja 16 interesenti no dažādām Latvijas vietām, piemēram, no Ezeres, Daugavpils, Siguldas un citām. Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja doties ekskursijā pa semināra telpām, piedalīties svētku Svētajā Misē semināra kapelā, kā arī pēc kopīgas maltītes noklausīties prezentāciju par semināra ikdienu un kāda seminārista liecību par aicinājuma pieredzi. Neizpalika iespēja uzdot jautājumus semināra audzēkņiem.

Latvijas Starpdiecēžu augstākais Garīgais seminārs izsaka pateicību visiem, kuri atbalsta semināra darbību un tajā studējošos audzēkņus ar lūgšanām, ziedojumiem un kalpošanu. Tāpat īpašs paldies Rīgas arhibīskapam metropolītam Zbigņevam Stankevičam un priesteriem, kas celebrēja svinīgo Svēto Misi un pagodināja ar savu klātbūtni.

Liels paldies visiem interesentiem, kas vēlējās iepazīt seminārā mītošos un viņu ikdienu! Lai Dieva mīlestības sauciens atskan ikviena aicinātā sirdī!

Latvijas Starpdiecēžu augstākā Garīgā semināra audzēknis Vladimirs Godunovs

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti