Diskutēs par viltus ziņu aktualitāti baznīcā

Šo sestdien, 6. aprīlī, Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās Kristīgā dzīvesveida izpētes fonds aicina uz diskusiju “Vai viltus ziņas ir aktuālas baznīcā?”. Sarunas laikā, atsaucoties uz septīto bausli, tiks meklētas atbildes uz vairākiem jautājumiem, piemēram, kā atšķirt patiesību no meliem sabiedrībā un medijos, kas ir mūsdienu viedokļu līderi un kādi ir priekšnoteikumi tam, lai viedokļi kļūtu populāri draudzēs, sociālajos tīklos vai tradicionālajos medijos. Tāpat tiks peivērsta uzmanība tām, kāpēc daži cīnās pret viltus mācībām baznīcās, bet citi – pret viltus ziņām medijos.

Pasākuma organizētāji norāda: “Priesteri un mācītāji nav tipiskie viedokļu līderi jeb influenceri. Tomēr sabiedrība baznīcai uzticas daudz vairāk nekā Saeimai un valdībai. Vietējās Instagram zvaigznes ietekmes ziņā atpaliek no Latvijas populārākajiem garīdzniekiem. Tādēļ garīdzniekiem ir liela atbildība pārbaudīt – vai patiesībai atbilst sprediķos un citur paustie piemēri no dzīves un atsauces uz notikumiem sabiedrībā. Daži pat saka, ka sprediķa gatavošanā viena roka jātur uz avīzes, lai sajustu cilvēkiem tobrīd svarīgo, bet otra roka uz Bībeles, lai spētu atpazīt patiesību no viltus ziņām.”

Diskusijā piedalīsies laikraksta “Latvijas Avīze” žurnālists Ģirts Vikmanis, Radio Marija Latvija programmas direktors priesteris Pēteris Skudra, teoloģijas pētnieks Ņikita Andrejevs, draudzes “Kristus Pasaulei” pārstāvis vēstures skolotājs Pēteris Plakans un draudzes “Prieka vēsts” jauniešu darba vadītājs Dāvids Gleške. Pasākumu vadīs Kristīgā dzīvesveida izpētes institūta ekumeniskā medija www.tuvuma.lv redaktore Aija Volka.

Diskusija no pl. 13 līdz 14.40 norisināsies bibliotēkas sapulču zālē, kas atrodas 1. stāvā. Tai varēs sekot līdzī arī tiešraidē Facebook (TUVUMA.lv).

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti