Jūlijā notiks Labā Gana katehēzes kursi katehētiem

Šī gada jūlijā biedrība “Labā Gana katehēze” aicina uz kursiem katehētus, kuri vēlas apgūt Labā Gana katehēzes 2. līmeņa 1. daļu, lai strādatu ar bērniem vecumā no 6 līdz 9 gadiem. Kurus tāpat kā aivadītajos gados vadīs Latvijā jau iepazītās vieslektores Debora Presere Veldere no Vācijas un Patrīcija Kokīni no Itālijas. Pasākuma mērķauditorija ir tie katehēti, kas jau apguvuši katehēzi 3 līdz 6 gadus veciem bērniem.

Biedrības pārstāvji raksta, ka šajā vecumā “bērni tiecas uz zvaigznēm un vēlas izzināt lielās lietas, to kopsakarības. Viņus interesē morāles jautājumi un viņu pašu vieta pasaulē. Tas ir īstais laiks atklāt Dieva plānu pasaulei un katram no mums personīgi”. Kursa, kas notiks no 1. līdz 6. jūlijam, laikā nodarbības notiks katru dienu no pl. 8.30 līdz 18. Lektores pastāstīs, kas raksturo šī vecuma bērnus, piedāvās meditācijas par bibliskām un  liturģiskām  tēmām, kas tiek prezentētas bērniem, piedāvās arī ieteikumus, kā iekārtot nodarbību telpas, pastāstīs, kā izstrādāt metodiskos un prezentācijas materiālus.

Kursu rīkotāji uzsver, ka šajā metodē ir ļoti svarīga pēctecība, daudzas tēmas, kuras katehēti ar bērniem pārrunā jau 3 – 6 gadu vecumā, vecākiem bērniem tiek papildinātas, sintezējas un attīstās tālāk. Tāpēc kursos aicināti katehēti ar priekšzināšanām. Tomēr arī tiem katehētiem, kas pagaidām strādā ar mazajiem un it kā neplāno darboties ar lielākiem, kurss var būt noderīgs, jo var redzēt, kurp ceļš ved tālāk. Ņemot vērā, ka Labā Gana katehēzi apgūst arī 9 līdz 12 gadus veci bērni, plānots, ka nākamgad pirmo reizi varētu tikt rīkoti 3. līmeņa 1. daļas kursi katehētiem, kas būtu gatavi strādāt ar šo vecumposmu. 

Runājot par Labā Gana katehēzes attīstību Latvijā, biedrības pārstāvji norāda, ka lektores ir ar fundamentālu daudzu gadu pieredzi, gan vadot Labā Gana katehēzes nodarbības bērniem, gan pasniedzot kursus katehētiem Eiropā un citviet pasaulē. Viņas Latvijā jau ir bijušas vairākkārt. Tomēr tagad, esot nu jau cienījāmā vecumā, lektores Latvijas komandu pamazām gatavo un atbalsta, lai vismaz pirmo līmeni jeb katehēzi 3 – 6 gadus veciem bērniem varētu sākt pasniegt vietējie lektori. Jau šoziem vietējie lektori ar vieslektoru attālinātu atbalstu sāka sava veida eksmerimentu, piedāvājot 1. līmeņa kursu piecu mēnešu garumā ar tikšanos vienu reizi mēnesī aptuveni 20 dalībniecēm. Kurss noslēgsies maijā.

Latvijā kopumā ik gadu katehēzes nodarbībās, kas parasti ilgst no oktobra līdz maijam, piedalās vairāk nekā 100 bērni. Ir pieejami vairāk nekā desmit ātriji. Pēc biedrības teiktā, Labā Gana katehēzes nodarbībās lielākais ieguvums bērniem ir personīgo attiecību veidošana un stiprināšana ar Dievu. Katehēts nav skkolotājs klasiskā nozīmē, jo viņš pasludina Dieva Vārdu un kupā ar bērnu to saņem un pārdomā. Tālākais ir Dieva ziņā. Lai bērns Dieva klātbūtni piedzīvotu, liela nozīme ir apkārtējai videi – ātrijam, dažādiem materiāliem, klusumam.

Labā Gana katehēzes kursi katehētiem no 1. līdz 6. jūlijam norisināsies Rīgā, Svētās Terēzes no Bērna Jēzus draudzes mājā. Prognozētā dalības maksa pasākumā ir 125 eiro. Par nelielu samaksu būs iespēja nakšņot Rīgas Katoļu ģimnāzijas telpās. Lai pieteiktos kursiem, uz e-pasta adresi: lgkateheze@gmail.com jānosūta savs vārds, uzvārds, e-pasta adrese, kā arī jānorāda sava draudze un priestera, kas var sniegt rekomendāciju, vārds un uzvārds.

Tie, kam nebūs iespējas turpināt savas zināšnas Rīgā, var piedalīties arī citos kursos. Tādi regulāri no tiek Vācijā. Tāpat līdzīgi kursi ar šīm vieslektorēm notiks Lietuvā šī gada jūnijā.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti