Piedzīvojums kopā ar Dievu – Magis Europe 2019

No 23. līdz 31. jūlijam Lietuvā un Latvijā notiks aizraujošs pasākums jauniešiem vecumā no 18 līdz 35 gadiem “Magis Europe 2019”. Pasākuma ietvaros no 23. līdz 28. jūlijam pēc izvēles varēs piedalīties kādā no garīgajiem “eksperimentiem” – mākslas, ekoloģijas, sociālajā, svētceļojumā vai klusuma rekolekcijās, kas notiks dažādās vietās Lietuvā un Latvijā. Noslēgumā, pēdējās trijās dienās, visi jaunieši pulcēsies Kauņā, kur notiks starptautisks sadraudzības pasākums, svinot jezuītu darbības Lietuvā 450 gadus.

Kopā notiks desmit eksperimenti – divi Latvijā un astoņi Lietuvā. Latvijā notiks viens no svētceļojumiem un sociālās kalpošanas eksperiments ar Kalkutas māsām Rīgā. Vides un teātra eksperiments notiks Viļņā, svētceļojumi notiks Latgalē, Lietuvas Aukštaitijas Nacionālajā parkā un Lietuvas Santjago ceļā “Camino Lituano” Šiluvas un Krusta kalna apkārtnē, Tezē mūzikas eksperiments – Aukštadvaris, senā klostera ēkā ezeru reģionā, klusuma rekolekcijas – jezuītu rezidencē Šauļos, dabas māksla un ekoloģija – lauku apvidū pie Marijampoles, kulinārijas eksperiments – Senieji Trakai, Svētā Jāņa māsu klosterī.

“Magis Europe” ir tikšanās platforma jauniem cilvēkiem, kas ir ieinteresēti ignāciskajā garīgumā. Programma piedāvā iespēju iegūt unikālu pieredzi trīs dažādos līmeņos – piedzīvot personīgo izaugsmi, padziļināt attiecības ar Dievu un veidot starpkultūru dialogu. “Magis” mērķis ir palīdzēt piedzīvot Dieva tuvumu, kļūt vērīgam un pamanīt, kā Viņš darbojas mūsu dzīvē. “Magis” ir lūgšanu ceļojums, dabas skaistuma meditācija, individuālas garīgās sarunas un dalīšanās piedzīvotajā ar citiem.

“Magis” tulkojumā no latīņu valodas nozīmē “vairāk”. Šis jēdziens ieņem īpašu vietu svētā Ignācija no Lojolas, jezuītu ordeņa dibinātāja, garīgajā mantojumā. Viņš lietoja šo vārdu, lai aprakstītu, kā autentiska kristietība veicina dziļāku saikni ar Kristu, atklājot Dieva klātbūtni visā realitātē, un rada lielāku dedzību kalpot citiem.

“Magis” pirmsākumi meklējami 1997. gadā, kad tas aizsākās kā neliels svētceļojums pirms Pasaules Jauniešu dienām Parīzē. Lietuvā “Magis” rekolekcijas notiek jau septīto gadu, pulcējot vairāk nekā 200 dalībnieku. Savukārt “Magis” Latvijā notiek jau trešo gadu.

“Magis Europe” organizē Lietuvas un Latvijas Jezuītu province. Pasākums notiks angļu valodā, reģistrēt savu dalību var līdz 15. maijam. Dalības maksa ir 120 eiro. Reģistrācija un sīkāka informācija: https://www.magis2019.eu/

Magis Latvijas organizācija

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti