Sākusies pieteikšanās vasaras liturģiskās mūzikas darbnīcām Liepājā

No šī gada janvāra dažādās Latvijas draudzēs ir sākusies gatavošanās Liturģiskās mūzikas darbnīcām, kas ar devīzi “Jēzu, uzticos Tev!” no 24. līdz 29. jūnijam tradicionāli norisināsies Liepājas Svētā Dominika klosterī. Tāpat ir sākusies un līdz 16. jūnijam turpināsies pieteikšanās vasaras pasākumam, kuru jau otro gadu vadīs poļu komponists un diriģents Pāvels Bembeneks (Paweł Bębenek).

Liepājas Svētā Dominika draudzes sholas vadītāja un darbnīcu vadītāja Kristīne Locika darbnīcām aicina pieteikties ikvienu, jo „nav tik svarīga muzikālā izglītība, lai dziedātu, komponistam ļoti patīk strādāt ar amatieriem jeb amatoriem – tiem, kas mīl to, ko dara”. Darbnīcu ietvaros notiks gan mēģinājumi korim, kas sāksies jau 24. jūnijā, gan orķestrim, kas pirmo reizi tiksies 27. jūnijā. Sešu dienu laikā notiks ne tikai mēģinājumi, bet 29. jūnijā būs iespēja muzicēt dievkalpojumā un koncertā. Savukārt svētdien, 30. jūnijā, tie, kuriem nebūs jadodas uz mājām, svinēs svētdienas Svēto Misi Svētā Dominika baznīcā un pēc pusdienām varēs aizbraukt uz Pāvilostas Svētā Gara baznīcu, lai tur slavētu Dievu, kā arī iepazītos ar Latvijas rietumu piekrastes skaistumu.

Īpašs notikums šī gada Liturģiskās mūzikas darbnīcās notiks 28. jūnijā. Darbnīcu dalībnieki kultūras centrā „Wiktorija” ierakstīs albumu ar P. Bembeneka dziesmām latviešu valodā. Plānots ierakstīt kopumā 13 līdz 18 dziesmas. K. Locika atzīst, ka darba būs ļoti daudz, tādēļ vēl pirms darbnīcu sākuma notiek tikšanās un mēģinājumi draudzēs, lai palīdzētu apgūt kora partijas.Šādi P. Bembeneka dziesmu mācīšanās mēģinājumi jau ir noritējuši Salaspilī un Smiltenē un turpināsies aprīlī un maijā: 7. aprīlī Alsungā, 11. aprīlī Jelgavā, 12. aprīlī Madonā un 21. maijā Rīgā, Betānijas māsu klosterī. Mēģinājumus vadīs K. Locika. 

Pieteikšanās mēģinājumiem, kā arī informācija par vasaras darbnīcām pieejama, zvanot uz tālruni  26705843. Savukārt pieteikšanās Liturģiskās mūzikas darbnīcām notiek elektroniski koristiem un orķestra mūziķiem.

Vasaras darbnīcu ietvados visiem dalībniekiem tiks nodrošināti nošu materiāli, trīs ēdienreizes, kafijas pauzes, pēc vajadzības naktsmājas klosterī (vietu skaits ierobežots). Vēlamais ziedojums sākot no 25 eiro.  Tiem, kuriem nav nepieciešamas naktsmājas klosterī un ēdināšana, brīvs ziedojums pēc iespējām. Liturģiskās mūzikas darbnīcu laikā būs noorganizēta dalībnieku bērnu pieskatīšana.

Ziedojumu iespējams pārskaitīt uz bankas kontu: LV86HABA0551009350530, “Sprediķotāju ordeņa Liepājas Svētā Dominika klosteris” ar norādi „Ziedojums Mūzikas darbnīcām ar P. Bembeneku”.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti