Vēl nākamajās nedēļās aicina pieteikt savu dalību Baznīcu naktij

Baznīcu naktij, kas šogad norisināsies 7. jūnijā, līdz 16. aprīlim dalību ir pieteikušas vairāk nekā 110 draudzes. Baznīcu nakts rīkotāji gaidīs draudžu pieteikumus arī turpmākajās nedēļās un aicina rast iespēju piedalīties šajā misijas veidā, piesakot dalību www.baznicunakts.lv.

Baznīcu nakts radošā komanda ir no sirds pateicīga garīdzniekiem – priesteriem un mācītājiem – un draudžu brīvprātīgajiem, kuru kalpojums ir radījis Baznīcu nakts notikumu iepriekšējos gados. Lai dāvātu savu klātbūtni, Baznīcu nakts misijā draudzei nevajag daudz. Pietiek ar labo gribu pieteikties un atvērt durvis gaišā pirms Vasarsvētku vakarā, lūgt Svētā Gara vadību, viesmīlībā sagaidīt viesus un būt kopīgā lūgšanā.

Šogad Baznīcu nakts vienojošā tēma ir draudzība. Draudzība nozīmē ar otru dalīties tajā, kas Tev ir vērtīgs. Tēma aicina pārdomāt, kāda ir draudzība, kas atklāj Dieva skaistumu, cik svarīgi ir kopt viesmīlību un patiesi paust katram cilvēkam vēsti: “Tu esi gaidīts.”  

Taču līdzās tam noteikti ir paturama saikne ar Latvijas simtgades norisēm. 2019. gads ir veltīts Latvijas brīvības cīņu piemiņai. Latvijas draudzes, gatavodamās Baznīcu naktij, var apzināt cilvēkus, kuri cīņā par Latvijas neatkarību gan pirms 100 gadiem, gan vēlākos laikos piepildīja Jēzus sacīto: “Nevienam nav lielākas mīlestības par to, ja kāds savu dzīvību atdod par saviem draugiem.” (Jāņa 15:13)

Gaisma ir nākusi pasaulē – vārdi no Jāņa evanģēlija ir Baznīcu nakts misijas moto. Baznīcu nakts notikums aicina šo Gaismu satikt – Dieva skaistumu Latvijas baznīcās, cilvēkos un katram savā dvēselē. Baznīcu nakts ir kultūras notikums ar kristīgi garīgu identitāti, kura misija ir sekmēt Latvijas tautas kulturālo un garīgo izaugsmi, iepazīstināt cilvēkus ar kultūras un garīgajām vērtībām Latvijas kristīgo draudžu un baznīcu mantojumā. 

Ar draudzēm, kuras jau pieteikušas dalību, aicinām iepazīties notikuma interaktīvajā kartē, kas publicēta pasākuma mājaslapā www.baznicunakts.lv. Līdzīgi kā iepriekšējā gadā visvairāk pieteikumu pagaidām saņemts no Vidzemes un Kurzemes. Pieteikuma anketa pieejama sadaļā ‘’Draudzēm’’. Pērn Baznīcu naktī piedalījās vairāk nekā 170 dievnami visā Latvijā.

Līga Graznoviča, Kultūras notikuma „Baznīcu nakts” komandas pārstāve

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti