Ar brīvprātīgo tikšanos Jūrmalā Radio Marija Latvija noslēgs 4. sezonu

Svētdien, 2. jūnijā, ar tikšanos Dzintaru rekolekciju mājā Jūrmalā noslēgsies Radio Marija Latvija 4. sezona. Uz tikšanos aicināti radio darbinieki un brīvprātīgie, kā arī visi potenciālie brīvprātīgie, kas labprāt nākotnē gribētu sākt kalpot radio. Būs kopīga maltīte, dalīšanās par aizvadīto sezonu, kā arī iespēja pabūt kopā, atpūsties, pateikties Dievam par aizvadīto sezonu un lūgt svētību nākamajai.

Radio sezona noslēgsies maija beigās un, sākot no jūnija līdz pat augustam, ēterā skanēs raidījumu atkārtojumi. Vasarā tiks veltīts laiks, lai izvērtētu aizvadīto sezonu, bet augustā sāksies aktīvs darbs pie jaunās sezonas programmas gatavošanas.
Kā pastāstīja radio programmas direktors priesteris Pēteris Skudra, 4. sezona sākās ar paziņojumu par līdzekļu nepietiekamību radio darbības nodrošināšanai Latvijā, jo Radio Marija pasaules ģimene nevar turpināt Latvijas projektu atbalstīt neierobežotu laiku. Radio Marija veidojas arī citās valstīts, kur pirmajos gados ir nepieciešams finansiāls atbalsts projekta uzturēšanai. Pēc šāda paziņojuma “klausītāji saņēmās un ziedoja pat vairāk nekā citus gadus,” atminas P. Skudra. Tāpat viņš domā, ka klausītāji sāk arvien vairāk identificēties ar radio, kā arī apzinās, ka tas ir visas Baznīcas kopīgs projekts, kurā būtiski ir ne tikai radio darbinieki un brīvprātīgie, bet arī ikviens klausītājs. “Klausītājs ir mūsu radio satura veidotājs, kurš aktīvi iesaistās. Protams, ir komanda, kas visu sinhronizē un meklē vidusceļu, bet saturu tomēr lielā mērā nosaka klausītājs,” radio ideju skaidro P. Skudra.

Raksturojot aizvadīto sezonu, P. Skudra sacīja, ka tas bijis pārmaiņu gads, jo radio mainījās daži darbinieki. Savukārt aizvadītās sezonas svarīgākais notikums bija pāvesta Franciska vizīte Latvijā, kurai radio gatavojās ar dažādiem īpaši veidotiem raidījumiem, kā arī pēc tam tiešraidē piedāvāja sekot līdzi pāvesta gaitām Latvijā un pārējās Baltijas valstīs.

Runājot par klausītājiem, radio pārstāvji ir novērojuši, ka visvairāk klausītāju ir gavēņa laikā, īpaši lūgšanu laikā. Lieldienās interneta klausītāju skaits samazinās prakstiski par 50 %. Daudzi cilvēki iesaistījās arī šī gada gavēņa laika mariatonā, kad līdzekļi tika vākti Radio Marija Armēnija. Radio pateicas par klausītāju aktivitāti, kā arī uzver, ka Radio Marija Latvija ir daļa no lielās Radio Marija pasaules ģimenes, kas cenšas atbalstīt jaunākās “māsas” citās pasaules valstīs.

Līdz 10. jūnijam Radio Marija Latvija plāno pietiekties Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes izsludinātajā konkursā uz divām jaunām frekvencēm Cēsīs un Jēkabpilī. “Jālūdzas, lai izdodas padomi pārliecināt par jaunu frekvenču nepieciešamību, par to, ka esam dzīvotspējīgi,” aicina P. Skudra. Ja konkursā izdosies uzvarēt, tad jau rudenī Radio Marija Latvija varēs radio viļņos klausīties arī Cēsu un Jēkabpils apkaimē.

Noslēdzot sezonu, Jūrmalā, Saules ielā 9 brīvprātīgie aicināti ierasties uz pl. 11. Līdzi var ņemt arī draugus un ģimenes locekļus. Pietiekšanās pasākumam elektroniski šeit

LRKB IC; Foto: Radio Marija Latvija

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti