Ar pateicības vārdiem un himnu noslēdzies A. Kravaļa konsekrācijas dievkalpojums

Šodien vēlā pēcpusdienā Rīgas Domā noslēdzās dievkalpojums, kura laikā par Rīgas arhidiecēzes palīgbīskapu tika konsekrēts priesteris Andris Kravalis. Dievkalpojumā piedalījās bīskapi, priesteri, A. Kravaļa ģimenes locekļi, ticīgie, kā arī dažādu konfesiju un arī valdības pārstāvji. Pēc svinīgās Svētās Mises jauniesvētītais palīgbīskaps pateicās saviem tuviniekiem, Dzīvības Mātes institūtam, kurā guvis formāciju un kura loceklis viņš ir, kā arī visiem citiem klātesošajiem par klātbūtni tik svarīgajā brīdī.

A. Kravalis sacīja, ka šajā brīdī jūtoties kā lielā ģimenē, īpaši arī tādēļ, ka dievkalpojumā piedalījās citu kristīgo konfesiju pārstāvji un vadītāji, kas „palīdz atklāt man Dieva ģimeni arī ārpus manas konfesijas, savas tradīcijas. Tāpat jaunais bīskaps pateicās Reimas diecēzes arhibīskapam, kas iesvētīja viņu par diakonu, tagadējam kardinālam Jānim Pujatam, kas viņu iesvētīja par priesteri, kā arī Rīgas arhibīskapam metropolītam Zbigņevam Stankevičam „par viņa izrādīto uzticību, cieņu un iespēju būt viņam blakus un kalpot Dievam, arī mācoties no viņa parauga”.

Savas uzrunas noslēgumā A. Kravalis sacīja: „Šodien ir svētki. Īpašā veidā tie ir mūsu zemes un tautas atgūtās neatkarības svētki. Un tāpēc šeit un tagad būtu attiecīga valsts himna, kas ir kā mūsu tautas lūgšana un pateicība […] Bīskapa aicinājums ir visciešākā veidā saistīts ar kalpošanu, ar dieva tautas mīlestību, kā Svētais tēvs to savā bullā atgādināja. Palīdziet man īstenot šo kalpošanu. Un tagad kopīgi lūgsim mūsu lūgšanu, mūsu himnu!”

Svinību noslēgumā ikviens klātesošais tika aicināts uz Doma dārzu, kur varēja personīgi sveikt A. Kravali, kā arī saņemt mazas piemiņas dāvaniņas – attēlu ar Dievmāti, kuru papildināja bīskapa vēlējums un moto, kā arī nelielu dāvanu no Provansas, kur A. Kravalis ir guvis formāciju, – lavandas sainīti ar pamudinājuma vārdiem no Svētajiem Rakstiem.

Kā savu bīskapa moto A. Kravalis ir izvēlējies vārdus no Apustuļu darbiem: „Dieva žēlastībai atdevies.”(Apd 15, 40) Savukārt viņa izvēlētais ģerbonis atgādina Karmela kalnu, kurā atrodas Dzīvības Mātes krusts, balodis, kā arī Dievmātes vārda pirmais burts „M”. Ģerboņa vidū uz sarkana fona, kas atgādina Latvijas karoga krāsu, uz grāmatas ar septiņiem zīmogiem ir Lieldienu Jērs.

A. Kravalis ir dzimis 1967. gada 11. jūnijā, uzaudzis piecu bērnu ģimenē. Rēzeknes Mūzikas koledžā ieguva profesionālās izglītības diplomu muzikālajā pedagoģijā. 1989. gadā sāka mācības Rīgas Metropolijas Garīgajā seminārā, bet pēc tam studēja Pontifikālās Teoloģijas fakultātes “Teresianum” afiliētajā Teoloģijas institūtā “Studium Notre Dame de Vie” Francijā, iegūstot bakalaura un licenciāta grādu teoloģijā. 1999. gadā viņš ordinēts par priesteri.

Kā priesteris kalpojis dažādās draudzēs Latvijā un Francijā, bijis atbildīgais par jauniešu darbu, Rīgas Katoļu ģimnāzijas kapelāns, Mazā semināra prefekts, Rīgas Metropolijas Garīgā semināra garīgais tēvs. Viņš ir docētājs Rīgas Augstākajā reliģijas zinātņu institūtā un Rīgas Teoloģijas institūtā. Kopš 2010. gada kalpo Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas draudzē. No 2014. gada bija Rīgas arhidiecēzes ģenerālvikārs.

LRKB IC; Foto: Rihards Rasnacis

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti