Katoļu ģimnāzijā notiks konference “Skolotājs kā līderis”

Nākamnedēļ Rīgas Katoļu ģimnāzijā (RKĢ) norisināsies konference pedagogiem “Skolotājs kā līderis”. To rīko RKĢ sadarbībā Latvijas Universitātes (LU) Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāti.

Konference norisināsies ceturtdien, 23. maijā, no pl. 10 līdz 14. Tās laikā tiks izskatīta ētikas jēdzienu – vērtības, temperaments, raksturs, tikums, personības iezīmes, morālais ieradums, morālā audzināšana – mūsdienīga izpratne un savstarpējā saistība, un tiks prezentētas Latvijas skolotāju atbildes uz šiem jautājumiem starptautiski salīdzinošā skatījumā. 2018. gadā tika veikts pētījums par skolēnu morālo ieradumu veidošanos Latvijas skolās, kurā piedalījās vairāk kā 2250 respondentu, tai skaitā 473 skolotāji no visiem Latvijas reģioniem.

Tāpat konferences laikā tiks apskatītas iespējas un metodes skolotāju līderības attīstīšanai un veicināšanai, jo, mainoties skolēniem, notiek arī skolotāja profesijas paradigmas maiņa. Skolotājam ir jākļūst par līderi, par personu, kas spēj skolēnus aizraut, kļūt par padomdevēju un morālo vērtību veidotāju, nevis tikai konkrētā priekšmeta pasniedzēju. Skolotājs – līderis ir cilvēks, kas virza uz labām pārmaiņām, uzlabojot gan savu, gan kolēģu un skolēnu darba vidi, gan veidojot veiksmīgu sadarbību ar skolēnu vecākiem, stiprinot un paaugstinot skolas pozitīvo tēlu.

Konferences ievaddaļā klātesošos uzrunās RKĢ direktore Anna Jermakoviča un UNESCO Latvijas Nacionālās komitejas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika, bet pēc tam sekos vairāki priekšlasījumi. LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Pedagoģijas institūta vecākais pētnieks un pēcdoktorantūras students Manuels Fernandezs lasīs referātu “Skolotājs – skolēna morālās izaugsmes katalizators”. Pēc tam LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes docente, jaunās skolotāju izglītības programmas autore Ieva Margeviča-Grinberga pastāstīs par citu pieeju skolotāju izglītībai. Konferences pirmo daļu noslēgs Pārdaugavas Montesori pamatskolas direktors Kārlis Andersons Ped. mg., kas izklāstīs savas domas par vīzijas veidošanas procesu skolā.

Pēc kafijas pauzes A. Havarda Rakstura līderības institūta Latvijā vadītājs un pasniedzējs Egils Purviņš uzstāsies ar priekšlasījumu “Tikumiskā līderība. Ceļā uz cilvēka cieņu un personības pilnību”. Tartu Universitātes pasniedzēja Egle Sāre (Egle Säre) pastāstīs par skolotāju nozīmi filozofijas priekšmeta mācīšanā, bet privātskolas “Mīlestības māja” direktore Ina Grasmane skaidros, kā skolēnus ietekmē skolotāja garīgais intelekts. Konferences noslēgumā nepilna stunda tiks veltīta diskusijai.

Dalība konferencē ir bez maksas.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti