Labā Gana svētdienā norisināsies jauniešu ekspedīcija uz Kaugurciemu

Jau otro gadu Labā Gana svētdienā notiks īpaša ekspedīcija jauniešiem. Pērn to uz Vecmīlgrāvi rīkoja Latvijas konsekrētie sadarbībā ar jauniešu kopienām. Šogad jauniešus ekspedīcijā ar velosipēdiem uz Kaugurciemu aicina māsas kalpones un kapucīnu brāļi. Ekspedīcija norisināsies jau šo svētdien, 12. maijā, kad Baznīcā tiek svinēta Labā gana svētdiena.

Kā pastāstīja viena no ekspedīcijas idejas autorēm māsa kalpone Inese Ieva Lietaviete, šogad ekspedīcija norisināsies kā velobrauciens pa mazpazīstamām un kultūrvēsturiski interesantām vietām Jūrmalā un noslēgsies Kauguros, kur Dieva žēlsirdības godam celtajā baznīcā tiks svinēta Euharistija, uzticot Dieva žēlsirdībai savu dzīvi un aicinājumu. Svēto Misi celebrēs kapucīnu tēvs Pēteris Strelko OFM Cap, kurš kopā pārējiem ekspedīcijas dalībniekiem mēros 45 km garo ceļu. Ekspedīcija sāksies pie Rīgas Svētā Alberta baznīcas pl. 10 no rīta.

“Ekspedīcijas vadmotīvs “Atrast to – pašu dārgāko” tiek attiecināts uz jauniešu ilgām ikdienas notikumos redzēt un sastapt dzīvo Dievu, piedzīvot dzīvo Baznīcu, Viņa Valstību mūsu vidū. Tā atklājas savstarpējā sadraudzībā, ikdienas notikumu vērīgā uzlūkošanā Dieva Vārda gaismā, klusuma un lūgšanas mirkļos – arī pasaulē, arī esot ceļā. Ekspedīcijas ideja dzima kā atbilde uz daudzu jauniešu vajadzību piedzīvot Baznīcu arī neformālā veidā, ieraudzīt, kā kristietība ir integrēta ikdienā, mūsdienu kultūrā un arī vēsturiskajā mantojumā. Būt ceļā – tas ir prieka pilns izaicinājums un piedzīvojums vispirms jau dvēselei, bet arī miesai, kas ir dvēseles svētnīca,” stāsta māsa Inese Ieva.

Dodoties ceļā, ekspedīcijas dalībniekiem jāņem līdzi cienasts kopīgam piknikam. To varēs sarūpēt arī Kauguru veikalā. Tāpat jaunieši tiek aicināti paņemt līdzi atstarojošu vesti un ķiveri, ja tādas ir. Nepilngadīgajiem dalībniekiem dalība ekspedīcijā ir iespējama tikai ar pilngadīgu draugu vai līdzbraucēju. Atgriešanās no Kauguriem notiks ar vilcienu. Tāpēc līdzi jāpaņem nauda biļetei sev un velosipēdam. Biļetes cena ir aptuveni 2,50 eiro.

Lūgums savu dalību ekspedīcijā pieteikt, rakstot uz e-pastu: jauniesu.ekspedicija@gmail.com vai arī zvanot uz tālruni: 27868494.

Iedvesmojot jauniešus pievienoties pasākumam, māsa Insese norāda, ka pāvests Francisks ir sagatavojis vēstījumu jauniešiem, kas izdots Labā Gana svētdienai, lūgšanu diena par aicinājumiem. Tajā viņš raksta par drosmi pieņemt izaicinājumus un riskēt Dieva apsolījumu dēļ: “Dievs ilgojas, lai mūsu dzīve nekļūst banāla un paredzama, lai tā nenonāk rutīnas cietumā, nespējīga pieņemt lēmumus, kuri varētu piešķirt tai jēgpilnumu. Kungs nevēlas, lai mēs dzīvotu dienu no dienas, domājot, ka nekas nav tā vērts, lai par to cīnītos, pamazām zaudējot arī mūsu ilgas doties ārpus ierastā un meklēt jaunus ceļus. Ja reizi pa reizei Viņš ļauj mums izvilkt “brīnumainu zivju lomu”, tas notiek tālab, lai mēs atklātu, ka ikviens no mums ir aicināts – visdažādākajos veidos – uz kaut ko lielu, un mūsu dzīvēm nevajadzētu sapīties gurduma un apnikuma tīklos, kas notrulina sirdi. Katrs aicinājums ir uzaicinājums nestāvēt krastā ar tīkliem rokās, bet gan sekot Jēzum ceļā, kuru Viņš mums ir iezīmējis mūsu laimei un to cilvēku labumam, kuri ir mums apkārt.”

LRKB IC

 

 

 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti