Ungārijas galvaspilsēta jau gatavojas uzņemt 52. Starptautiskā Euharistiskā kongresa dalībniekus

Nākamgad – no 13. līdz 20. septembrim – Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā notiks 52. Starptautiskais Euharistiskais kongress, kura devīze šogad būs Psalma vārdi: “Tevī ir visi mani avoti”. Gatavojoties šim notikumam, kas parasti notiek ik pēc četriem gadiem, šī gada maijā Budapeštā notika Starptautisko Euharistisko kongresu pontifikālās padomes plenārsēde. Tās laikā padomes un nacionālo bīskapu konferenču pāstāvji iepazina vietas, kurās nākamgad norisināsies Euharistiskais kongress. Plenārsēdi rīkoja Budapeštas-Estergomas arhibīskaps metropolīts kardināls Pēteris Erdo.

Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs piedalījās notikušajā plenārsēdē un pastāstīja, ka plenārsēdi atklāja Ungārijas Valsts prezidents Janošs Aders. Savukārt otrā dienā plenārsēdes dalībnieki apmeklēja Ungārijas Parlamentu, kur visus svinīgi uzņēma Parlamenta priekšsēdētājs Lašlo Kovers. “Pēc abu valstsvīru uzrunām bija skaidrs, ka Ungārija ir valsts ar kristīgām saknēm, un kristīgās vērtības tās vadībai ir ārkārtīgi būtiskas,” ir pārliecināts Z. Stankevičs.

Kongresa organizatori plenārsēdes dalībniekiem izrādīja vietas, kurās notiks kongress, kā arī informēja, ka Budapeštas viesnīcās esot rezervētas 20 000 vietas kongresa dalībniekiem. Euharistiskais kongress galvenokārt norisināsies “Hungexpo” centrā, kurā ir piecas lielas izstāžu zāles. Tā atklāšanas dievkalpojums norisināsies Ferenca Puskas stadionā, savukārt noslēguma Svētā Mise – Varoņu laukumā. Atsevišķi pasākumi norisināsies arī citās vietās. Piemēram, viena no šādām vietām būs Estergoma, pirmā Ungārijas galvaspilsēta. To apmeklēja arī plenārsēdes dalībnieki. Šajā vietā atrodas liela katedrāle, kas ir Ungārijas primasa P. Erdo sēdeklis. Katedrāles kriptā atrodas kardināla Midšentija – nelokāmā cīnītāja pret komunismu – mirstīgās atliekas.

Starptautisko Euharistisko kongresu pontifikālās padomes prezidents arhibīskaps Pjero Marīni uzskata, ka kongress ir iespēja kristiešiem parādīt, ka šodienas sarežģītajā pasaulē ir cerība. Šī cerība ir Jēzus, kas atnāca, lai kalpotu. Tāpat kongress dos iespēju iepazīt lokālās Baznīcas ticības pieredzi un dalīties ar savējo. Arhibīskaps Z. Stankevičs uzskata, ka kongress ir savstarpējās bagātināšanās iespēja. “Iepriekšējās plenārsesijas, kura notika Romā, laikā man bija iespēja noklausīties liecības no iepriekšējā kongresa, kurš notika Cebu pilsētā Filipīnās 2016. gadā, kā arī dzirdēt par citu iepriekšējo kongresu augļiem. Šie kongresi dod milzīgu atjaunotnes impulsu vietējai Baznīcai, kā arī aizdedzina ar entuziasmu šī pasākuma dalībniekus. Tā ir iespēja kopīgi izdzīvot savu ticību, kad daudzi tūkstoši ticīgo sapulcējas kopā, svin Euharistiju, pārdomā tās nozīmi un to izdzīvo. Šī pasākuma doto impulsu var salīdzināt ar Pasaules Jauniešu dienām, tikai tas aptver ne tikai jauniešus, bet visu vecuma grupu ticīgos.”

Reģistrācija Starptautiskajam Euharistiskajam kongresam sāksies šī gada 13. septembrī. To varēs veikt kongresa mājaslapā: https://www.iec2020.hu/en. Jau tagad šajā vietnē var atrast informāciju par provizorisko kongresa programmu, kā arī citiem ar kongresu saistītiem jautājumiem. Reģistrējoties kongresam līdz nākamā gada 13. martam, dalības maksa būs ievērojami zemāka, nekā reģistrējoties vēlāk. Kongresa dalībnieki pasākuma laikā Budapeštas sabiedrisko transportu varēs izmantot par brīvu.

LRKB IC

 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti