Vasaras piedzīvojumi bērniem un jauniešiem

Šodien lielākajai daļai skolēnu, kas mācās Latvijas vispārizglītojošās skolās un kuriem nav jākārto 9. vai 12. klases eksāmeni, beidzas mācību gads. Sāksies vasaras brīvlaiks, laiks atpūtai un jaunu iespaidu gūšanai, laiks vasaras nometnēm, kuras piedāvā dažādas draudzes, kristīgās organizācijas, konsekrētie.

Vēl līdz rītdienai var pieteikties sestajai katehēzes nedēļai, kas ar nosaukumu “Seko man!” arī šogad norisināsies kristīgo nometņu centrā “Gančauskas”, kas atrodas netālu no Siguldas. Nometne norisināsies no 9. līdz 14. jūnijam. Uz nometni aicināti 7 līdz 12 gadus veci bērni, kuri jau saņēmuši Pirmo Svēto komūniju vai arī tuvākajā laikā gatavojas šo sakramentu saņemt. Ziedojums, lai piedalītos nometnē, ir 80 eiro. Pasākumu organizē Betānijas dominikāņu māsu kongregācija un Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūta Katehēzes centrs ar Latvijas katoļu draudžu, katehētu un brīvprātīgo atbalstu. Tuvāka informācija par nometni, kā arī pieteikšanās anketa atrodama mājaslapā www.kanela.lv.

No 10 līdz 14. jūnijam bērnus un viņu vecākus uz rekolekcijām aicina kustība “Pro Sanctitate”. Pasākums notiks Latgalē, Varakļānos. Lai uzzinātu vairāk par rekolekcijām “Laiks bērniem un vecākiem”, kā arī pieteiktos tām, jāsazinās ar kustības “Pro Sancitate” pārstāvēm, zvanot uz tālruni: 26319789.

No 17. līdz 21. jūnijam Jūrmalā, Dzintaru rekolekciju mājā notiks vasaras pasākums ģimenēm, kurās aug bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām. Nometni rīko Jauniešu pastorālā māja. Nometnes laikā būs aktivitātes gan bērniem un viņu brāļiem un māsām, gan vecākiem. Būs pārgājiens ar uzdevumiem gar pludmali, izbraukums uz Tukuma sajūtu taku, mākslas un mūzikas diena ar darbnīcām bērniem un pieaugušajiem, atklāšanas un noslēguma dievkalpojumi, noslēguma ballīte ar pārsteigumiem un citas aktivitātes. Pieteikšanās nometnei jau noslēgusies, bet joprojām tiek aicināti brīvprātīgie, kas labprāt vēletos veltīt palīdzēt nomentes organizēšanā un norisē. Lai kļūtu par brīvprātīgo, jāsazinās ar Diānu Mekšu, rakstot uz e-pastu: dm@nepaliecviens.lv.

Jūnija nogalē – no 25. līdz 30. jūnijam notiks starptautiska angļu un spāņu valodas nometne, ko organizēs kultūras centrs “Rīva”. Nometnē aicinātas meitenes vecumā no 9 līdz 17 gadiem, lai attīstītu valodas un līderības prasmes. Būs arī dažādas citas nodarbības – teātra, rokdarbu, dziedāšanas, sporta. Pasākums norisināsies Lietuvā, Kauņas rajonā. Maksa par nometni ir 160 eiro (maksā neietilpst ceļa izdevumi), bet ir iespējamas atlaides daudzbērnu ģimenēm. Nometnei jāpiesakās līdz 10. jūnijam. Papildu informācija, zvanot uz tālruni 26444928 vai arī rakstot uz e-pastu: riva@riva.lv. 

No 1. līdz 6. jūlijam bērni vecumā no 7 līdz 13 gadiem aicināti uz mīlestības pedagoģijas nometni, kas notiks Dobelnieku Liepaderu skolā Ikšķiles novadā. Nometnē bērni eksperimentēs ar dažādiem dabas un netradicionāliem mākslas materiāliem, mācīsies izpaust sevi caur mūziku un kustības vingrinājumiem, apgūs jaunas prasmes amatu darbos un rokdarbos. Nodarbības stiprinās bērnu radošumu un vērtību apzināšanos. Maksa par dalību pasākumā – 170 eiro. Pieteikšanās elektroniski vietnē: http://milestibasmaja.lv/vasaras-nometne/.

No 1. līdz 5. jūlijam piekto reizi norisināsies nometne “Campo Jēzus” 16 līdz 20 gadus veciem jauniešiem. Nometne šoreiz norisināsies Turaidā un tās tēma šogad ir “Nāc, kāpsim Kunga kalnā!”. Nometnes dalībnieki dosies pārgājienos uz Turaidas parku, Krimuldas dabas takām, Tarzāna trasi, kā arī kāps “pārdomu kalnos”, uzdodot sev būtiskus jautājumus par to, kā piedzīvot Dievu ikdienā. “Campo Jēzus” laikā klātesoši būs konsekrētie māsas un brāļi, ar kuriem varēs aprunāties, iepazīt dažādus garīgumus, piedalīties klosterdarbnīcās. Dalības maksa ir 30 eiro. Pieteikšanās iespējama līdz 24. jūnijam, rakstot uz e-pastu: campojezus.info@gmail.com. Papildu informācija mājaslapā www.campojezus.lv. Nometni organizē Latvijas konsekrēto māsu un brāļu kopienas.

Šīs ir tikai nedaudzas no vasaras piedzīvojumu iespējām. Par nomentēm vai vasaras piedzīvojumiem, kurus rīko atsevišķas draudzes, aicinām interesēties pie savu draudžu prāvestiem un atbildīgajām personām.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti