Now Reading
Baznīcu nakts rīkotāji aicina sūtīt atsauksmes par aizvadīto pasākumu

Baznīcu nakts rīkotāji aicina sūtīt atsauksmes par aizvadīto pasākumu

Jūnija pirmajā piektdienā – 7. jūnijā – Latvijā norisinājās Baznīcu nakts, kurā šogad piedalījās ap 160 Latvijas dievnamu Rīgā un piecos Latvijas novados, raksta pasākuma rīkotāji. Rīgā Baznīcu nakts sākās ar ekumenisku svētbrīdi vecajā Svētās Ģertrūdes luterāņu baznīcā, bet pl. 21 visos dievnamos cilvēki bija aicināti kopā lūgt Tēvreizi un dziedāt Latvijas himnu. Šogad lūgšanā pievienojās latviešu luterāņu Svētā Pētera draudze Dublinā. Vakara gaitā skanēja koncerti, notika sarunas un diskusijas, aktivitātes bērniem. Viesus gaidīja arī āra kafejnīcas ar draudžu saimnieču gatavotiem labumiem.

Baznīcu nakts rīkotāji ir saņēmuši vairāku draudžu koordinatoru un pasākuma apmeklētāju atsauksmes. Piemēram, Rīgā daži jaunieši pauda prieku, ka bija atvērti dievnami, kuros cilvēki stāstīja par tiem, kā arī bija iespēja iegriezties baznīcās, kurās līdz šim nebija bijuši.

Latgalē Baznīcu nakts esot noritēju draudzības garā, atsevišķas draudzes pat savstarpēji sadarbojās un veidoja vienotas programmas, apciemojot viena otru. Piemēram, Viļakas katoļu baznīcā programmas izveidē iesaistījās luterāņu un pareizticīgo baznīcas draugi, un kopīgi rīkoja ekskursijas uz katru no dievnamiem. Savukārt Zemgalē šogad pirmo reizi Baznīcu naktī piedalījās Skaistkalnes Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas baznīca.

Sēlijā Valles luterāņu draudzes brīvprātīgie uzsvēra, ka šī gada tēma “Draudzība” ir mudinājusi uzrunāt un iesaistīt visu pagastu, iestādes, zemnieku saimniecības. Savukārt Jaunjelgavas luterāņu draudzes koris devās dziedāt pie kaimiņiem – Seces luterāņu draudzes.

Vidzemē Suntažos “pirmo reizi kopš Latvijas Valsts atjaunošanas bija pasākums pie pareizticīgo baznīcas drupām, pirmo reizi tur skanēja mūzika, izsisto logu ailēs dega sveces un sienas tika izgaismotas zilganā gaismā. Cilvēki ieraudzīt varēja vēl vienu skaistu baznīcu, kuru cēla ārā no aizmirstības. Par pareizticīgās baznīcas drupām līdz šim neviens netika izrādījis interesi [..]”.  
Pasākuma rīkotāji pateicas draudžu brīvprātīgajiem un visiem, kas sociālo tīklu telpā publicēja, kā arī iesūtīja notikuma foto mirkļus. Fotogrāfijas var apskatīt Baznīcu nakts Facebook lapā.  Notikuma rīkotāji tāpat pateicas Latvijas Televīzijai, Latgales reģionālajai televīzijai, Latvijas Radio un Radio Marija Latvija par notikuma apspogļošanu un raidījumiem.

Ikviens, kurš vēlas dalīties Baznīcu naktī piedzīvotajā, joprojām var sūtīt savas atsauksmes uz e-pastu baznicu.nakts@gmail.com.

LRKB IC; Foto: Baznīcu nakts Ilūkstes katoļu draudzē

Scroll To Top