Iļģuciema cietuma ieslodzītās nodarbībās apguva jaunas zināšanas un prasmes

Jūnijā Iļģuciema cietumā noslēdzās dažādas lekcijas un nodarbības, kuru laikā notiesātajām bija iespēja apgūt dažādas prasmes, radoši izpausties, kā arī gūt jaunas zināšanas. Kā informēja biedrības “Iļģuciema sievietes” valdes priekšsēdētaja un brīvprātīgā cietuma kalpotāja Daina Strelēvica, 9. jūnijā noslēdzās mākslas terapijas – dekupāžas – nodarbību kurss, kurā piedalījās 15 notiesātās, bet 16. jūnijā noslēguma pasākums notika projektam “Lekciju un praktisko nodarbību cikls “Vērtīgas dzīves pamati””, kurā piedalījās 13 ieslodzītās.

Dekupāžas četru nodarbību laikā tika izgatavoti kvalitatīvi dekoratīvi šķīvji, krūzītes, rotaslietas, rotaslietu kārbiņas, papīra dāvanu maisiņi, apsveikumu kartītes. Izgatavotie priekšmeti tiks nodoti fondam “Ziedot.lv”, kā arī daļa paredzēta dāvināšanai  dažādiem viesiem. Arī šis projekts tika īstenots, pateicoties fondam „Bonifatiuswerk”. Tāpat D. Strelēvica pateicas biedrības „Radošās iniciatīvas centrs” nodarbību vadītājai, pasniedzējai Olgai Pekarskai par ilggadīgu, nenogurstoši radošu, idejām un mācību metodiku bagātu, ar cilvēkmīlestību piepildītu, atbildīgu sirdsdarbu ar sievietēm Iļģuciema cietumā.

Savukārt ciklā “Vērtīgas dzīves pamati” notika dažāda veida nodarbības un lekcijas. Tā pozitīvās līderības pasniedzējs Egils Purviņš mācīja sievietēm izvirzīt mērķus darbam ar sevi, apzināt vērtības, cienīt sevi, neatkāpties realizējot savus sapņus un ieceres, izprast rakstura morālo ieradumu nozīmi rakstura veidošanā. Cienīt un mīlēt citus cilvēkus var tikai tas, kurš prot cienīt un mīlēt pats sevi, varēja secināt šo nodarbību apmeklētājas.

Juriste Ilze Vilka iepazīstināja ieslodzītās ar likumiem, kas saistīti ar ģimeni, laulību, kā arī par tiesībām un pienākumiem attiecībā uz darbu, mājokli, veselības aprūpi u.c. Likuma nezināšana neatbrīvo no atbildības, tāpēc katrs sevis mīlošs un cienošs cilvēks noskaidros savas tiesības un pienākumu attiecīgajā jomā un tikai tad rīkosies, uzsvēra pasniedzēja.

Imidža psiholoģijas un stila pasniedzēja Agrita Grosbarte savās nodarbībās ar sievietēm pārrunāja gan jautājumus, kas saistīti ar iekšējo un ārējo sakārtotību, gaumi un harmoniju, gan arī stāstīja par vīriešu un sieviešu morāles atpazīšanu, tieksmēm un nodomiem, lai varētu izvairīties no nepatīkamiem starpgadījumiem, manipulēšanas, kā arī no svešu cilvēku viltīgiem un ļauniem nolūkiem. Pasniedzēja Zane Karele kopā ar 13 darba grupas sievietēm runāja par uzvedības un saskarsmes kultūru, gan lietišķo etiķeti, CV sagatavošanu un uzņēmējdarbību.

Projekts norisinājās ar Vācijas Katoļu baznīcas fonda „Bonifatiuswerk” un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansiālu atbalstu. To organizēja biedrība “Iļģuciema sievietes” ar Ieslodzījuma vietu pārvaldes un Iļģuciema cietuma vadības atļauju.

Visas 13 kursa beidzējas projekta noslēguma pasākumā 16. jūnijā izteica lielu pateicību par iegūtajām zināšanām, par praktiskajām iemaņām un par doto cerību savām spējām, ieceru un mērķu sasniegšanai, kvalitatīvākai dzīvei pēc atbrīvošanās.

Šajā dienā, kas ir arī Svētās Trīsvienības svētki, cietuma Kultūras centrā notika Svētā Mise, ko celebrēja Latvijas Starpdiecēžu Garīgā semināra garīgais tēvs priesteris Arnis Maziļevskis. Dievkalpojumu muzikāli papildināja Rīgas Svētā Franciska baznīcas bērnu koris Sarmītes Grudšteinas vadībā, ēģelniece Edīte Butkeviča-Donskiha, viņas 15 gadīgais dēls čellists Dominiks Donskihs, vijolnieces Laura Ieviņa un Terēze Nagle, kā arī vairāki bērnu vecāki. “Svētajā Misē piedalījās ap 50 dažādu konfesiju notiesātās sievietes, kuras bija aizkustinātas gan par bērnu dziedājumu, gan par to, ka priesteris miera sveiciena laikā apstaigāja zāli, paspiezdams roku un ielūkodamies acīs katrai no klātesošajām notiesātajām,” sacīja D. Strelēvica. 

Pēc Svētās Mises cietuma Mātes un bērnu nodaļā S. Grundšteina novadīja dažas kopīgas rotaļas un koristi nodziedāja pāris dziesmas. “Kora bērnu vecāki pateicās par iespēju piedalīties un pakalpot notiesāto garīgajā aprūpē, kā arī par veidu, kā iepazīstināt savus bērnus ar dzīves realitāti, mācoties būt modriem savas rīcības izvēlē un vērtību orientācijā,” uzsvēra D. Strelēvica.

LRKB IC: Foto: D. Strelēvica

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti