“Bonifatiuswerk” rīkoja Latvijai veltītu pēcpusdienu

Pirmdien, 29. jūlijā, Paderbornā, Vācijā, pilsētas patrona svētā Liborija svētku laikā fonds “Bonifatiuswerk”, kas Latvijā finansiāli atbalsta daudzus ar Baznīcu saistītus projektus, rīkoja pasākumu “Piedzīvot Latviju”. Vispirms Paderbornas Domā notika lūgšana par kristiešiem diasporā, pēc tam fonda telpās bija iespēja iepazīties ar dažiem “Bonifatiuswerk” Latvijā un Norvēģijā īstenotiem projektiem, savukārt vakara noskaņā Svētā Ulriha baznīcā notika Latvijas Universitātes sieviešu kora “Balta” koncerts.

Lūgšanu Paderbornas Domā vadīja bīskaps no Norvēģijas Berislavs Brgičs. Muzikāli to papildināja koris “Balta”. Pēc aizlūguma, īsas kafijas un muzikālās pauzes fonda telpās “Bonifatiuswerk” ģenerālsekretārs monsinjors Georgs Austens fonda atbalstītājiem un ziedotājiem vispirms pastāstīja par  darbību aizvadītajā gadā. 2018. gadā tika atbalstīti 1254 projekti Vācijas austrumu daļā, kā arī Baltijas un Ziemeļvalstīs, kopumā ieguldot 15,5 miljonus eiro. Tāpat G. Austins pastāstīja, ka Latvijā tagad ir 23 “Boni” mikroautobusi, kā arī šogad uz Baltijas un Ziemeļvalstīm dosies 21 “Bonifatiuswerk” praktikants.

Norvēģijas Tromso bīskaps Berislavs Brgičs klātesošajiem pastāstīja par viņa diecēzē 22. jūnijā Svētā Jāzepa godam konsekreto dievnamu Altā. Tas tapa pateicoties fonda atbalstam vietā, kurā tapa pirmā katoļu draudze pēc Reformācijas.

Pasākuma turpinājumā ar Rīgas Svētās Ģimenes māju un tās darbību iepazīstināja mājas vadītāja Inese Švekle. Viņa pateicās ziedotājiem par atbalstu, kā arī uzkaitīja mājas piedāvātos pakalpojumus, piemēram, brīvā laika pavadīšanas iespējas senioriem, pasākumus topošajām un jaunajām māmiņām, kursus saderinātajiem un laulātajiem, kā arī atbalstu un formācijas pasākumus audžuīgmenēm. Viņa arī norādīja, ka nākotnē būtu vērtīgi līdzīgus centrus ģimeņu atbalstam veidot citos Latvijas reģionos.

Par savu brīvprātīgās pieredzi Latvijā laikā no 2017. gada augusta līdz 2018. gada februārim pastāstīja Grēta Hartmane. Klātesošos savā Latvijas laikā viņa ievadīja, piedāvājot īsu fotogrāfiju prezentāciju. Lai arī Grēta sākotnēji vēlējās doties uz kādu no Ziemeļvalstīm, viņa uzskata, ka pieredze Rīgā viņu bagātināja un bija ļoti vērtīga. Rīgā viņa iepazina gan jaukus cilvēkus, gan arī guva lielisku pieredzi, īpaši zupas virtuvē pie Mātes Terēzes māsām, Svētās Ģimenes mājā, vadot vācu valodas kursu senioriem, kā arī strādājot centrā ar pieaugušajiem ar īpašām vajadzībām.

Latvijas vakaru noslēdza kora “Balta” koncerts. Koris repertuārā bija izvēlējies iekļaut Ziemeļvalstu un Baltijas valstu komponistu skaņdarbus, kurus klausītāji pavadīja ar aplausiem un ovācijām. Kora koncerttūre Vācijā  – Berlīnē, Hamburgā, Paderbronā – notika, pateicoties “Bonifatiuswerk” finansiālam atbalstam.  

LRKB IC; Foto: Terezita M. Muller

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti