Pie Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles atklās pirmo Santjago ceļa zīmi Latvijā

Rīt, 25. jūlijā, Latvijas Svētā Jēkaba ceļa asociācija jeb “Camino Latvia” aicina Rīgā pie Svētā Jēkaba katedrāles atzīmēt svētā Jēkaba dienu. Asociācijai šī diena būs īpaša, jo pie katedrāles tiks atklāts Latvijā pirmais oficiālais Santjago ceļa simbols – bruģī iestrādāts bronzas gliemežvāks un pasniegta pirmā Latvijas svētceļnieku pase latvietim Bruno Skaram, kurš ir nogājis Svētā Jēkaba ceļu no Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles līdz Santjago de Kompostela katedrālei.

Kā pastāstīja asociācijas pārstāve Sandra Rone, katrs svētceļnieks, kurš dodas ceļā saņem īpašu pasi. Tajā ceļinieks krāj zīmogus, kurus var saņemt dažādos dievnamos un naktsmītnēs un kas apliecina, ka minētais cilvēks ir tiešām veicis Svētā Jēkaba ceļu. Ņemot vērā, ka ceļš tagad tiek veidots Latvijā, pases turpmāk būs iespējams saņemt arī latviešu valodā Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē, kas būs centrālais Svētā Jēkaba ceļa punkts Latvijā. Tāpat S. Rone pastāstīja, ka jau tagad daudzi ārvalstu ceļinieki interesējas par iespējām doties uz Santjago no Latvijas. Tā kā lielākoties svētceļot gribētājiem izdevīgākais ceļa sākšanas punkts ir Rīga, būtiski vispirms ir izveidot ceļa posmu no Rīgas līdz Lietuvas robežai, kā arī katedrālē nodrošināt iespēju saņemt pases un iespēju īpašā svētceļnieku reģistra grāmatā pierakstīt Jēkaba ceļa gājējus.

Pasākums pie Jēkaba katedrāles sāksies pl. 17. Līdzās ceļa zīmes atklāšanai, svētceļnieku pases dāvināšanai un svētceļnieku reģistra grāmatas pasniegšanai pasākumā paredzēts svētbrīdis,kā arī Rīgas arhidiecēzes palīgbīskapa Andra Kravaļa, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītāja Krista Kalniņa un Rīgas Domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Oļega Burova uzrunas.

Vakara turpinājumā varēs noklausīties stāstus par Svētā Jēkaba ceļā piedzīvotajiem brīnumiem, iepazīties ar ceļa veidotājiem no Latvijas, Lietuvas, Polijas, kā arī uzzināt, kā veicas ar ceļa veidošanu Latvijā.

Jau ziņots, ka Svētā Jēkaba ceļa izveide Latvijā sākās šī gada martā. Cauri Latvijai ceļš būs aptuveni 300 km garš. Rīgas Svētā Jēkaba katedrāle ir simbolisks Jēkaba ceļa Latvijā pusceļš.

LRKB IC; Foto: Camino Latvia

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti