Rīgas biržā būs skatāma ikonu izstāde

No 2019. gada 20. jūlija līdz 15. septembrim Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā „Rīgas birža” būs skatāma izstāde “Izglābtās ikonas. Nikolaja Kormašova kolekcija”. Izstādē varēs apskatīt vairāk nekā 150 laikā no 15. līdz 20. gs. tapušas krievu ikonas, kuras savācis un restaurējis Igaunijas mākslinieks un kolekcionārs N. Kormašovs.

Muzeja pārstāvji raksta, ka ikonas N. Kormašovs lielākoties vācis Arhangeļskas novadā Ziemeļu Dvinas augštecē, Kokšengas novadā Vologdas apgabalā un Tailovas ciematā Pleskavas apgabalā, kur kolekcionāra ģimene pavadīja vasaras no 1967. līdz pat 2017. gadam. Papildus šīm trim vietām ir arī ikonas no mākslinieka dzimtās Muromas. Gandrīz visas krājuma ikonas Kormašovs ir restaurējis pats, un bet peč viņa nāves darbu turpina dēls Orests.

Mākslinieka savāktās ikonas jau ir tikušas izstādītas vairākās izstādēs. Pirmo reizi tas notika 1971. gadā toreizējā Igaunijas Valsts mākslas muzejā. Nikolaja Kormašova senkrievu mākslas kolekcijas izstāde bija pirmā publiskā privātas ikonu kolekcijas izstāde visā toreizējā Padomju Savienībā. Pēc tam Kormašovs piedalījās ikonu izstāžu organizēšanā Maskavā, kā arī Mikela muzejā un Kadriorgas mākslas muzejā Tallinā. 2018. gadā plaša N. Kormašova kolekcijas izstāde notika Mikela muzejā Tallinā.

Izstādi varēs apskatīt līdz 15. septembrim.

LRKB IC; Foto: Deisis., 17. gs. beigas. Ziemeļkrievija. Koks, grunts, tempera. Nikolaja Kormašova kolekcija. 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti