Šomēnes Latgalē tika konsekrētas divas jaunas baznīcas

Šī gada jūlijā Rēzeknes-Aglonas diecēzē Rugājos un Zilupē tika konsekrētas divas jaunas katoļu baznīcas. Rugāju Vissvētākās Jaunavas Marijas Bezvainīgās Sirds baznīcu Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis konsekrēja 14. jūlijā, savukārt 21. jūlijā – Zilupes Vissvētākās Jēzus Sirds dievnamu.

20. gadsimta 30. gadu otrajā pusē toreizējais draudzes prāvests sācis domāt par baznīcas celtniecību. Vispirms tika izveidota draudzes māja un ērģelnieka māja, kūts un šķūnis. Vietā, kur tika iecerēta baznīca, tika uzstādīts krusts, savesti būvmateriāli, tomēr, sākoties 2 pasaules karam, būvniecības darbi apstājās. Tāpēc par baznīcu tika pārveidota draudzes māja, ierīkojot tajā altāri, kora telpas. Jau kopš 1941. gada šajās telpās notika dievkalpojumi.

2012. gadā varēja atsākties pirms 80 gadiem iecerētās baznīcas celtniecība. 2013. gada septembrī uz jaunā dievnama jumta tika uzstādīts Andra Borovika Ludzā izgatavotais tērauda krusts. Tagad telpas ir gaišākas un plašākas, ziemā ticīgajiem vairs nebūs jāsalst.

Zilupes katoļi jau piecus gadus ar nepacietību gaidīja jauna dievnama celtniecības pabeigšanu vecās baznīcas vietā, atzīst Preiļu draudzes vikārs Vitālijs Filipenoks. 2013. gadā tika novērtēts vecās koka baznīcas tehniskais stāvoklis un konstatēts, ka ēka ir ekspluatācijai bīstama un arī atjaunot to nav iespējams. Tāpēc bīskaps J. Bulis pieņēma lēmumu veco baznīcu nojaukt un tās vietā celt jaunu. Zilupes vecā koka baznīca tika demontēta 2014. gada 23. maijā.Celtniecības laikā Svētā Mise tika svinēta draudzes kapelā, kas bija iekārtota jaunuzceltajā draudzes mājā.

Zilupes jaunā baznīca ir celta no sarkanajiem ķieģeļiem, to rotā viens tornis. Iekštelpās ir izveidoti oša koka altāri, bet no vecās baznīcas ir pārnesti liturģiskie priekšmeti un svētbildes.
LRKB IC;Foto: Anna Medne; Vitālijs Filipenoks

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti