Augustā sākta Rīgas sv. Jēkaba katedrāles torņa jumta restaurācija

Ap Rīgas Svētā Jēkaba katedrāli atkal uzceltas stalažas, rosās strādnieki, jo turpinās katedrāles restaurācijas darbi, kas tika aizsākti jau 2017. gadā. Šo gadu laikā vispirms tika atjaunotas fasādes, tika uzsākta iekštelpu interjera restaurācija, turpinājās plašāku āra darbi, vietām notika arī arheoloģiskie izrakumi.

Tagad darbi turpinās, un līdz 2019. gada beigām plānots pabeigt katedrāles bēniņu telpu un torņa iekštelpu elektroapgādes atjaunošanas un ugunsdrošības signalizācijas ierīkošanas darbus. “Šajā gadā tiks pabeigta vītņu kāpņu iekštelpas, kas ved uz torni, restaurācija, kā arī austrumu zelmiņa pastiprināšanas darbi. Tiks izbūvēta invalīdu tualete blakus katedrāles labajam sānam. Augustā tika uzsākti katedrāles torņa jumta remonta un restaurācijas darbi, kurus plānots pabeigt 2020. gadā,” par veicamajiem darbiem informēja Rīgas metropolijas Romas katoļu kūrijas pārstāvis Aleksandrs Manakovs.

Katedrāles restaurācijas projektu izstrādāja SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa”, bet darbus veic galvenais būvuzņēmējs AS „Būvuzņēmums Restaurators”.

Taču arī ar to viss nebeigsies, jo kopumā Jēkaba katedrāles restaurācijas projekts ir sadalīts 13 kārtās. Katru gadu tiek īstenots kāds posms visā lielajā projektā, ņemot vērā pieejamā finansējuma apjomu. Tā turpmākajos divos – trijos gados, atkarībā no pieejamā finansējuma, ir paredzēts turpināt katedrāles iekštelpu restaurāciju, apkures sistēmas, elektroapgādes un ugunsdrošības signalizācijas pārbūvi, ērģeļu remontu un restaurāciju, pulksteņa atjaunošanu.

Viss restaurācijas projekts tiek veikts, pateicoties ziedotāju atbalstam, kā arī izmantojot valsts un Rīgas Domes piešķirtos līdzekļus.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti