Budapeštā notiks forums kristīgajiem žurnālistiem

Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā septembra sākumā notiks Forums kristīgajiem komunikatoriem “Kristietība vieno” (Budapest Forum for Christian Communicators “Christianity connects”), kurā aicināti piedalīties dažādu valstu žurnālisti. Starptautiskajā pasākumā žurnālisti kopā ar dažādu citu jomu speciālistiem meklēs atbildes uz jautājumiem par to, ko nozīmē būt kristietim un kristīgam žurnālistam.

Trīs dienās no 4. līdz 6. septembrim – diskusijas un uzrunas pievērsīsies četrām plašām tēmām. Pirmajā dienā tiks pārrunāti jautājumi, kas saistīti ar kristīgo žurnālistiku. Otrā dienā uzrunas un diskusijas būs veltītas kristiešu vajāšanām un kristietībai ikdienas un ģimenes dzīvē. Savukārt pēdējās dienas sarunās tiks meklētas atbildes uz jautājumu, kā izpaužas un kāda vieta ir kristietībai 21. gadsimtā. Šajos jautājumos iedziļināsies žurnālisti, politiķi, kristīgo mediju pārstāvji, reliģiskie līderi un citi. Runātāji pārstāves dažādas pasaules valstis.

Pasākumu rīko Ungārijas Ārlietu un tirdzniecības ministrija, kas norāda, ka šodien Eiropas iedzīvotāji saskaras ar daudziem izaicinājumiem, kā arī “mēs atrodamies krustcelēs, kurās ir jālemj, kurā virzienā tālāk dosies mūsu kontinents”. Saskaņā ar pasākuma rīkotāju domām, viens no izaicinājumiem ir cieši saistīts ar Eiropas kristīgo identitāti. Un tieši šī identitāte var kļūt par iedvesmu, lai rastu īstās atbildes uz tik daudzajiem jautājumiem. Šī iesmesla dēļ liela atbildība ir kristīgajiem medijiem un žurnālistiem, kuri nes tālāk kristīgo vēsti pasaulē.

Tuvāk ar pasākuma programmu un runātājiem var iepazīties foruma mājaslapā: https://bfcc.media/. Šajā vietnē tāpat var reģistrēt savu dalību forumā.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti