Iesvēta sociālo pakalpojumu centru “Terēzes māja”

Aizvadītajā nedēļa Rīgā, O. Vācieša ielā 6 tika iesvētīts nodibinājuma “Caritas Latvija” sociālo pakalpojumu centrs “Terēzes māja”. Centra pakalpojumi ir paredzēti bērniem ar invaliditāti, kas dzīvo Rīgā, un viņu ģimenēm.

Centru piektdien, 23. augustā, iesvētīja Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, kurš, atsaucoties uz Mateja evaņģēlija 25. nodaļas fragmentu, kurā Jēzus runā par Debesu valstību un to, ka tajā ienāks visi tie, kas viņu ir paēdinājuši, apģērbuši, apmeklējuši un pieņēmuši (sal. 31. līdz 46. pantam), aicināja saskatīt Jēzu, kas ir dzīvs nabagos un dzīves pabērnos. Viņš pauda prieku, ka centrs būs viena no šādām vietām, kurā tiks pieņemti sabiedrībā atstumtie. Savukārt “Caritas Latvija” valdes priekšsēdētāja Inese Švekle pauda pārliecību, ka sociāla jomā nekad nebūšot par daudz organizāciju un pakalpojumu, lai tiešām būtu iespējams palīdzēt visiem tiem, kas ir nonākuši trūkumā un grūtībās.

Dienas centrā “Terēzes māja” patlaban pakalpojumus saņem vairāk nekā 30 pacienti, bet līdz nākamā gada augustam plānots palīdzību sniegt kopumā 50 bērniem ar dažāda veida funkcionāliem traucējumiem. “Projekta klienti galvenokārt ir bērni, kuri mācās speciālās izglītības iestādēs. Skolās bērniem arī ir pieejami dažādi speciālisti, taču vecāki atzīst, ka tas ir nepietiekami, tāpēc ļoti labprāt izmanto viņiem piedāvāto iespēju bērnam apmeklēt papildus pieejamo speciālistu nodarbības,”’ziņo “Caritas Latvija”.  Nākotnē centra pakalpojumu klāstu plānots paplašināt, piedāvājot atbalstu arī šo bērnu ģimenes locekļiem.

Šobrīd centrā strādā fizioterapeits, ergoterapeits, audio logopēds, psihologs, sociālais pedagogs, pastorālais konsultants, tāpat bērni var saņemt mākslas un mūzikas terapiju. Jāatzīst, ka, lai arī centra telpas tika iesvētītas tikai tagad, jau kopš pavasara bērni varēja saņemt sociālās rehabilitācijas pakalpojumus. Pakalpojumi tiek sniegti arī Svētās ģimenes mājas telpās, kas atrodas Vecrīgā.

Dienas centrā nonākot, bērni, vispirms tiek izvērtēti, bet pēc tam attiecīgi tiek izstrādāts individuāls rehabilitācijas plāns katram klientam.

Dienas centra vadītāja ir psiholoģe Ilze Reinfelde.

Patlaban vēl ir iespēja pieteikt savus bērnus dienas centra piedāvāto pakalpojumu saņemšanai, zvanot pa tālruni: 29552102, vai rakstot uz: e-pastu: info@caritas.lv.

Centrs darbojas ar Eiropas Sociālā Fonda projekta „Sociālie pakalpojumi bērniem ar funkcionāliem traucējumiem” Nr.9.2.2.3/18/A/014 un ziedotāju finansiālu atbalstu. “Caritas Latvija” pateicas ziedotājiem par sniegto atbalstu un lūdz projektu atbalstīt arī turpmāk, lai palīdzību un atbalstu varētu saņemt arvien lielāks skaits cilvēku, kam tas ir nepieciešams.

LRKB IC, foto: Inese Švekle

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti