Kā komunicēt ar jaunieti šodien?

Septembra beigās Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūta (RARZI) Katehēzes metodiskais centrs un Vidzemes Katoļu jauniešu centrs sadarbībā ar Jauniešu pastorālo māju, Radio Marija Latvija, jauniešu nometni “Oasis” un kultūras un mākslas centru “Nātre” Rīgā organizēs starptautisku konferenci lajiem un garīdziniekiem “Kā komunicēt ar jaunieti šodien?”. Pasākums notiks no piektdienas, 27. septembra, vakara līdz sestdienas, 28. septembra, vakaram Rīgā, Katoļu ielā 16.

Konference ir paredzēta priesteriem, esošiem un potenciālajiem jauniešu līderiem, kā arī draudžu aktīvistiem, katehētiem un skolotājiem, lai iedrošinātu ikvienu nebaidīties strādāt ar jauniešiem. Savukārt tiem, kuri jau strādā ar jauniešiem, konference būs lieliska iespēja iepazīt starptautisku pieredzi.

Konference tiks atklāta 27. septembrī pl. 18 un divu dienu laikā tiks skatīti jautājumi par to, kas vispār ir jaunietis, kā ar jaunieti komunicēt, kā viņa potenciālu, zināšanas un prasmes izmantot draudzes dzīvē. Pasākuma laikā paralēli uzrunām būs iespēja noskatīties dazādus video materiālus, uzklausīt pieredzes stāstus, piedalīties darbnīcās, saprast, ko nozīmē x, y un citu paaudžu bērni, kā arī iegūt citus impulsus turpmākajam darbam.

Konferencē piedalīsies un pieredzē dalīsies gan Latvijas pārstāvji, gan arī, piemēram, jaunieši no Maltas kustības “ZAK”, kuras ietvaros jaunieši iziet līderu apmācību un pēc tam paši kļūst par līderiem jaunākajiem. Konferencē uzrunas sacīs priesteris Kristians Novals (Christian Noval) no Dānijas, kas piedāvās teoloģiski antropoloģisku skatījumu uz jauniešiem. Tāpat konferencē piedalīsies priesteris Mišels Remeri (Michel Remeri), holandietis, kas patlaban kalpo Luksemburgā. Viņš ir bijis Eiropas Bīskapu konferenču padomes sekretārs, bet daudz enerģijas iegulda projektos, kas veltīti jauniešiem. Viens no šiem projektiem ir grāmata “Tweeting with God”, kas nu jau kļuvusi par bestselleru un ir izdota vairākās valodās. Patlaban top grāmatas tulkojums latviešu valodā.

Konferences dalības maksa ir 20 eiro. Pasākuma dalībnieki saņems apliecību par 16 stundu izglītības programmu. Lai pieteiktos konferencei, jāreģistrējas šeit.

Konferenci atbalsta organizācija “Bonifatiuswerk”, Latvijas Kristīgo skolotāju asociācija un “Ezītis miglā”.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti