Aicina papildināt Dievmātes komandu rindas

2018. gada pavasarī Latvijā oficiāli darbību sāka starptautiskā kustība “Equipes Notre-Dame” jeb Dievmātes komandas. Toreiz pirmos solījumus palikt kustībā uz gadu salika astoņi pāri no Latvijas. Pēc formācijas gada solījumus kustībā ir salikuši vēl vairāki laulātie, un kustībā kopumā patlaban ir 17 pāri, veidojot četras Dievmātes komandas.

Kustība aicina pievienoties arī citus laulātos, kuri vēlas piedzīvot vienotību ar Kungu. Tāpēc šo svētdien, 29. septembrī, pēc ģimeņu Svētās Mises, kas Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā norisināsies pl. 12, būs iespēja uzzināt vairāk par kustību, kā arī pievienoties jaunajā formācijas gadā.

Kustības pārstāvis diakons Dainis Stikuts norāda, ka “šīs kustības rašanās bija liels notikums Baznīcā, patiesa revolūcija, kura radās 1939. gadā kā atbilde uz laulāto pāru ilgām kļūt svētiem caur Laulības sakramentu. Dievmātes komandas atklāja, ka Dieva gribas un klātbūtnes meklēšana palīdz attīstīt un padziļināt pāra garīgumu, ko sauc par laulības garīgumu. 80 gadu gaitā, pilnveidojot savu darbību, kustība palīdz nepieņemt kā pašsaprotamu, ka sakramentāla laulība nodrošinās laimīgu laulības dzīvi. Tas ir neatlaidīgs darbs mūža garumā, kurā laulātie viens otram un kopā ar garīgo vadītāju palīdz šajā ceļā”.

Kustības garīgums izriet no Kristus aicinājuma sekot viņam un liecināt par Kristu. Laulātie tiek aicināti to darīt kopā un sadraudzībā ar citiem pāriem. Tāpēc notiek ikmēneša tikšanās, lai dalītos “vienkāršībā un patiesībā, lūgšanā un draudzībā, kas piešķir nozīmi Laulības sakramentam un palīdz pārvarēt grūtības, ar ko pāriem nākas saskarties”.

Jaunai Dievmātes komandu sezonai iespējams pieteikties arī elektroniski:https://ej.uz/pieteiktiesDMK, bet papildu informāciju par kustību var meklēt mājaslapā: http://www.equipes-notre-dame.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti