“Mieram Tuvu” 20 gadu jubileju svinēs ar mākslas darbu labdarības izsoli

Šogad izdevniecība “Mieram Tuvu” svin 20 gadu jubileju. Aicinot dalīties svētku priekā, “Mieram Tuvu” mudina iegūt savā īpašumā latviešu mākslinieku radītus darbus, vienlaicīgi atbalstot tos, kas nonākuši grūtībās. Tāpēc jubilejas reizē notiks ikgadējā mākslas darbu labdarības izsole, kurā iegūtie līdzekļi tiks izmantoti “Mieram Tuvu Solidaritātes fonda” atbalstam. Mākslas darbus, kas piedalīsies izsolē no otrdienas, 10. septembra, līdz 25. septembrim varēs apskatīt izstādē, kas norisināsies Rīgā, Klostera ielā 5, Svētās Ģimenes mājā. Izsolē piedalīsies 17 mākslas darbi.

“Mieram Tuvu” jubilejas svinības un labdarības izsole notiks ceturtdien, 26. septembrī. Pl. 17.30 pasākums sāksies ar pateicības Svēto Misi Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā, bet pl. 18.30 turpināsies Kardināla Vaivoda svētdienas skolas telpās Mazajā Pils ielā 2, kur atnākušos priecēs muzikāli pārsteigumi, uzkodas un jubilejas kūka, sadraudzība, liecības, loterija. Vakaru noslēgs izsole.

Lai piedalītos pasākumā un izsolē, ir iepriekš jāreģistrējas mājaslapā www.mieramtuvu.lv, vai arī rakstot uz e-pastu mt@mieramtuvu.lv, nosūtot savu vārdu, uzvārdu, personas kodu un adresi. Reģistrācijas maksa ir 10 eiro. Šo ziedojumu kā apliecinājumu dalībai izsolē jāpārskaita “Mieram Tuvu Solidaritātes fondam” ar norādi “Izsolei” uz bankas kontu: 66HABA0551015413681. Mākslas darba nosolīšanas gadījumā šī summa būs pirkuma pirmā iemaksa. Reģistrēties var jau tagad, pēc 20. septembra reģistrācijas maksa būs 20 eiro.

Šogad no 10. līdz 24. septembrim tiek piedāvāta iespēja piedalīties izsolē arī neklātienē, veicot daudzsolīšanu par savu mākslas darbu favorītu. Visu mākslas darbu sākuma cena šobrīd ir 100 eiro. Rakstot uz e-pastu: mt@mieramtuvu.lv, kā arī liekot komentārus zem mākslas darba attēla “Mieram Tuvu” profilos sociālajos tīklos Instagram un Facebook, ikviens interesents var solīt savu jauno cenu. Pārsolītās cenas mājaslapā un sociālajos tīklos tiks aktualizētas katru darbadienas rītu. Tādējādi izsoles dienā mākslas darbu sākuma cena jau būs dažāda atkarībā no tā, kādas likmes būs izdarījuši potenciālie pircēji interneta vidē.

Ja nav iespējas doties uz Vecrīgu un apskatīt mākslas darbus klātienē, to var izdarīt arī elektroniski šeit.

“Mieram Tuvu” sākumi meklējami 1999. gadā, kas iznāca pirmais izdevuma „Mieram tuvu” numurs. Uz vāciņa bija ceļš, kas pazūd koku pudurī, virs horizonta – mākoņi, no kuriem laukā spraucas maigi saules stari. Izdevuma ideja bija dot cilvēkiem iespēju ik dienas lasīt tos Svēto Rakstu fragmentus, kas todien tiek lasīti un pārdomāti visā pasaulē visā Katoliskajā Baznīcā. Kā atbildi Dieva teiktajam, „Mieram tuvu” piedāvā arī savus rīta un vakara lūgšanu tekstus. Tāpat svētdienas lasījumus papildina priestera sprediķis. Katrā izdevumā tāpat var iepazīt kādu Baznīcas svēto un mūsdienu liecinieku.
Savukārt 2006.?gadā tika dibināts “Mieram tuvu Solidaritātes fonds”. Ar Fonda starpniecību ik mēnesi aptuveni tūkstotis “Mieram Tuvu” izdevumu tiek dāvināti cilvēkiem grūtībās – cietumos, slimnīcās, citviet. Fonda darbības nodrošināšanai tiek vākti ziedojumi.

LRKB IC; Foto: Dina Ābele “Siltums”

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti