Par Dievu, izmantojot multimedijus – Mišels Remerī jauniešiem veltītajā konferencē

Turpinot iepazīstināt ar viesiem, kas 27. un 28. septembrī piedalīsies Rīgā notiekošajā starptautiskajā konferencē “Kā komunicēt ar jaunieti šodien?”, šoreiz laiks holandiešu priesterim Mišelam Remerī (Michel Remery). Patlaban viņš ir jauniešu kalpošanas nacionālais pārstāvis Luksemburgā, kā arī multimediju iniciatīvu “Tweeting with God” un “Online with saints” autors.

Konferences otrajā dienā viņš pastāstīs par saviem multimediju projektiem un to, kādas ir iespējas dalīties ticības pieredzē ar jauniešiem. “Šie abi projekti sākās, lai piedāvatu jauniešiem Dieva Vārdu visdažādākajos veidos. Mēs sākām dialogu ar jaunajiem cilvēkiem Nīderlandē [kur priesteris toreiz kalpoja – katolis.lv piez.], bet nevarējām pat iedomāties, ka tas gūs rezonansi visā pasaulē,” atzīst M. Remerī.

Runājot par jauniešiem, M. Remerī uzsver, ka, viņaprāt, dziļi sirdī ikviens no viņiem ir ieinteresēts Jēzus Labajā vēstī, bet viņi ne vienmēr saņem šo vēsti viņiem saprotamā veidā. “Ne visi un ne viss Baznīcā ir saskaņā ar Dieva Vārdu, un tas mūs vēl jo vairāk izaicina izdzīvot savu kristīgo dzīvi, cik vien labi iespējams. Ja mēs koncentrējamies uz Dieva mīlestību, kas ir vērsta uz visiem cilvēkiem, un apzināmies, ka viņš ikvienu no mums ir izveidojis ar vislielāko mīlestību, tad esam uz pareizā ceļa, lai pasludinātu šo vēsti arī jauniešiem. Tas vienmēr jādara kopā ar visu kopienu, respektīvi, Katolisko Baznīcu. Tāpat tas vienmēr jādara vārdos, ar žestiem un metodēm, ko mūsdienu jaunieši spēj saprast,” uzskata M. Remerī.

Šādas pārliecības vadīts un atsaucoties uz jauniešu lūgumu, pirms pāris gadiem M. Remerī sarakstīja grāmatu “Tweeting with God”. Grāmata drīz vien ieguva plašu rezonansi un tika tulkota vairākās pasuales valstīs, kļūstot par bestselleri. Taču ar laiku paši jaunieši sāka apzināties, ka ne jau katrs šodien lasa grāmatas papīra formātā. Tāpēc tika izveidota aplikācija un izvēlēti citi interneta rīki, lai runātu par ticību. “Katrs “rīks” runā par to pašu Dieva mīlestību tikai citādākā veidā. Interneta rīki mūsdienās ir ļoti nozīmīgi, bet tāpat mūsu pieredze liecina, ka tie, kuri ir patiesi ieinteresēti un meklē garākus tekstus, labprāt ņem rokās drukātu grāmatu. […] Dažādie rīki ietver arī sociālos medijus, kuri nereti ir lieliska iespēja, lai Dieva Vārdā iekļauto vēstījumu paustu ikvienam jaunā veidā, kas iepriekšējos gadsimtos vispār nebija iespējams,” skaidro priesteris.

Lai uzzinātu plašāk par M. Remerī pieredzi darbā ar jauniešiem, izmantojot modernos mūsdienu interneta rīkus, vēl ir iespēja reģistrēties konferencei.

Lai pieteiktos konferencei, jāreģistrējas šeit. Dalības maksa konferencē ir 20 eiro.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti