Projekts “Proti un dari!”: iespēja nestrādājošiem un nestudējošiem jauniešiem

Organizācija “Caritas Latvija” aicina jauniešus, kuri dažādu iemeslu dēļ ir pametuši mācības vai studijas, kā arī nestrādā un neapgūst arodu, piedalīties projektā “Proti un dari!”. Projekts kopš 2017. gada rudens tiek rīkots sadarbībā ar Rīgas domes Labklājības departamentu un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru.

“Proti un dari!” ir paredzēts jauniešiem vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuriem projekta ietvaros tiks izstrādāts individuāls darba plāns. Kā paskaidroja “Caritas Latvija” pārstāvji, aktivitātes varētu ilgt no viena līdz deviņiem mēnešiem. Programmas ilgums ir atkarīgs no jaunieša vajadzībām. Programmu var arī pagarināt, ja sākotnēji ir licies, ka jaunietis mērķi sasniegs divu mēnešu laikā, bet, laikam ejot, redzams, ka tam ir nepieciešams ilgāks laiks.

Programmas laikā jaunietim tiek nodrošināts personīgais mentors. “Mentors sniedz atbalstu, motivē jaunieti, kopīgi ar jaunieti sastāda individuālo darba plānu. Ja nepieciešams, mentors piedalās kopīgi arī aktivitātēs ar jaunieti.” Mentores ir sabiedriski aktīvas studentes, savukārt speciālisti tiek piesaistīti atkarībā no jaunieša vajadzībām.

Patlaban projektā ir iesaistījušies divi jaunieši. Viņi papildina savas valsts valodas zināšanas, piedalās radošās mākslas nodarbības, kas veicina jaunu prasmju attīstību, apmeklē psihologu, apgūst auto vadīšanas prasmes un piedalās brīvprātīgajā darbā. Vietas, kur notiek aktivitātes, tiek piemeklētas jaunieša vajadzībām un atbilstošajam iestādes piedāvājumam. Piemēram, viena no jaunietēm patlaban veic brīvprātīgo darbu Rīgas pašvaldības bērnu un jauniešu struktūrvienībā “Ziemeļi”.

Plānots, ka programmas īstenošanas laikā jaunietim paplašinās redzesloks, viņš apgūst jaunas prasmes, kas var palīdzēt darba iegūšanā, vai arī sāk apzināties savas spēcīgās puses un intereses, līdz ar to spēj izvēlēties atbilstošu studiju virzienu, viņš var iesaistīties brīvprātīgajā darbā, tādējādi izejot ārpus savu vajadzību loka un pievēršoties citiem, kuriem, iespējams, dzīvē klājas vēl grūtāk.

“Projekta mērķis ir palīdzēt jaunietim “atrastu savu vietu dzīvē”, līdz ar to tieši ieteikumi un iespējas kā viņš varētu turpināt/uzsākt izglītību un/vai darbu ir neaizstājama projekta sastāvdaļa. Projekta ietvaros jaunietis var saņemt arī Nodarbinātības valsts aģentūras piedāvātās karjeras konsultācijas,” uzsver “Caritas Latvija”.

Kopumā līdz 2020. gada 31. oktobrim “Caritas Latvija” projekta ietvaros varēs atbalstīt līdz 30 jauniešus.

Dalība projektā ir bez maksas. Pieteikties var, rakstot uz e-pastu: info@caritas.lv, zvanot uz tālruni: 22830899 vai arī sazinoties ar “Caritas Latvija” organizācijas “Facebook” kontā. Ņemot vērā, ka iepriekš minētais datums ir projekta noslēguma diena, lūgums ieinteresētajiem jauniešiem pieteikties jau savlaicīgi.

Projekts tiek īstenots arī citās pašvaldības visā Latvijā sadarbībā ar dažādām nevalstiskajām organizācijām.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti