Ar devīzi “Mīlestība ir revolūcija” ceļā uz svētumu

1. novembrī, kad Baznīcā tiek atzīmēta Visu svēto diena, kustība “Pro Sanctitate” aicina atzīmēt Vispasaules svētdarīšanas dienu. Tās mērķis ir atgādināt par mūsu katra ceļu uz svētumu. Šogad kustības pārstāvji 31. oktobrī aicina uz Svētā Jēkaba katedrāli Rīgā, kur notiks šai dienai veltīts dievkalpojums un Vissvētākā Sakramenta adorācija.
“Pro Sanctitate” skaidro, ka katru gadu Vispasaules svētdarīšanas dienai tiek izvēlēta kāda tēma, Šogad tā ir – Mīlestība ir revolūcija. Kāpēc šāds temats, skaidro kustības pārstāve Rita Refalo: “Mūsu laikmetā, kad viss strauji mainās vienā mirklī vai dažu sekunžu laikā, mēs kā kristieši esam aicināti būt par patiesu zemes sāli un pasaules gaismu. Mums jāmīl Kristus un jāmīl vienam otru vispilnīgākā veidā. Mīlestība ir revolūcija, un tas ir viss, kas mums vajadzīgs. Mīlot mēs jau piedzīvosim šo revolūciju mūsu dzīvē, ģimenēs, darbavietā, sabiedrībā un citur.”
Kustības dibinātājs Guljermo Džakvinta sarakstīja grāmatu ar nosaukumu “Mīlestība ir revolūcija”. Tā tika izdota 1973. gadā. Tajā rakstīts: “Šīs grāmatas mērķis ir izsekot šim ceļam aiz Mācītāja un pakāpeniski visiem pavēstīt, ka mēs neesam tie, kuri atklāja šo ceļu, jo kopā ar mums, pirms un pēc mums ir bijušas dvēseles, kuras mīlestību ir piedzīvojušas kā revolūciju, un to ir vairāk, nekā mēs varam iedomāties.”
Arī 31. oktobra pasākumā kustība “Pro Sanctitate” aicina ikvienu paust vēlmi kļūt svētam, jo visi svētie dzīvoja ar šo devīzi – mīlestība ir revolūcija. Tāpat šī diena ir aicinājums ne tikai pašiem doties svētuma ceļā, bet palīdzēt un aicināt tajā pievienoties arī citiem. Pasākums sāksies pl. 18 ar Vissvētākā Sakramenta adorāciju, bet pl. 19 tiks svinēta Svētā Mise.
Vispasaules svētdarīšanas dienas iniciatīvu aizsāka kustības “Pro Sanctitate” dibinātājs G. Džakvinta. Tā tiek atzīmēta, sākot ar 1957. gadu. Ik gadu tā piedāvā padziļinātus tematus par universālo aicinājumu uz svētumu personīgajā, ģimenes, Baznīcas un sociālajā dimenisijā. Gada laikā temats tiek attīstīts gan pastāvīgajā formācijā, gan kā priekšlikums evaņģelizācijai, ko kustība piedāvā Baznīcas un sociālajā jomā.
LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti