Now Reading
Ārkārtējais misionārais mēnesis – ceturtā nedēļa Radio Marija ēterā

Ārkārtējais misionārais mēnesis – ceturtā nedēļa Radio Marija ēterā

Aizvadītajā nedēļā, atzīmējot Ārkārtējo misionāro mēnesi, Radio Marija Latvija turpināja piedāvāt klausītājiem dažādus raidījumus un sarunas par misionāriem un misijām. Piemēram, priestera katehēzēs Radio Marija Latvija programmas direktors priesteris Pēteris Skudra sarunājās ar dominikāņu tēvu Oskaru no Polijas,, kurš kopš 1993. gada kalpo Latvijā, kā arī ar projekta “Catholic Voices” pārstāvi Džeku Valero (Jack Valero), kurš stāstīja par svēto kardinālu Džonu Henriju Ņūmenu un laju aicinājumu Baznīcā.

Svētdien, 20. oktobrī, atzīmējot Vispasaules misiju dienu, Radio Marija Latvija komanda viesojās sociālās aprūpes centrā “Ezerkrasti”. Par šo vizīti varēja uzzināt pirmdienas, 21. oktobra, rīta cēlienā. Šajā rītā radio viesojās arī Kalkutas māsas. Nākamajā dienā rīta cēlienā bija iespēja dzirdēt vasarsvētku draudzes “Pilsēta” mācītāja Uģa Pallo sievas Agneses Pallo liecību par to, kā viņa savu kristieša misiju izdzīvo darbavietā kā medmāsa. Trešdienas rītā varēja turpināt klausīties sarunu ar beļģu misionāru Jāzepu Bastēnu, bet ceturtdien uzzināt par kustības “Pro Sanctitate” kalpošanu, darbu ar jauniešiem un aicinājumu uz svētumu. Savukārt piektdienas rītā studijā viesojās Anete Ankmane no biedrības “Serve the city”. Biedrība ir daļa no starptautiskas brīvprātīgo kustības, kuras mērķis ir sniegt palīdzību grūtībās nonākušajiem. A. Ankmane stāstīja, ka, lai palīdzētu, nav jābrauc uz jaunattīstības valstīm, jo arī mūsu kaimiņi, kolēģi, pilsētas iedzīvotāji var alkt pēc palīdzības.

Aizvadītās otrdienas raidījumā “Misiju vēsture” klausītāji tika iepazīstināti ar hernhūtiešu draudzēm, ar to vēsturi Latvijā, kā arī latviešu misijām citās pasaules valstīs. Savukārt pirmdienas, 21. oktobra, raidījumā “Saruna ar bīskapu” viesojās jaunais apustuliskais nuncijs Baltijas valstīs bīskaps Petars Antuns Rajičs. Šo sarunu, kā arī visus citus izsknējušos raidījumus var noklausīties Radio Marija Latvija arhīvā.

LRKB IC

Scroll To Top