Ārkārtējais misionārais mēnesis – otrā nedēļa Radio Marija Latvija ēterā

Otrajā Ārkārtējā misionārā mēneša nedēļā laikā no 7. līdz 13. oktobrim Radio Marija Latvija turpināja iepazīstinat klausītājus ar to, kāda ir misijas nozīme, kā tā izpaužas un kas to īsteno arī tepat Latvijā.

Radio pārstāvis Rihards Miķelsons informēja, ka aizvadītajā nedēļā priestera katehēzēs, kuras ik rītu uzskan laikā no pl. 9 līdz 10, radio programmas direktors priesteris Pēteris Skudra turpināja komentēt pāvesta Franciska sprediķus un katehēzes, kas atzīmēti attiecīgās dienas Ārkārtējam misionārajam mēnesim veltītās grāmatas “Kristīti un sūtīti” nodaļās. Otrdien, 8. oktobrī, P. Skudram studijā pievienojās misionārs no Polijas, kas jau daudzus gadus kalpo Latvijā – Rīgas Starpdiecēžu augstākā garīgā semināra rektors, Rīgas Svētā Franciska draudzes prāvests priesteris Marcins Vozņaks. Raidījumus varat noklausīties radio arhīvā: http://arhivs.rml.lv/?dir=RML_arhivs/Raidijumi/Priestera%20kateheze/2019-10.

Radio rīta cēlieni bija bagāti ar viesiem, kas dalījās par misijas darbu savās dzīvēs. Tā otrdien, 8. oktobrī, varēja iepazīt Svētā Kamila grupas kalpošanu slimnīcās. Varēja noklausīties reportāžas no slimnīcas gaiteņiem, sarunas ar kalpotājiem, kā arī dzirdēt atbildes uz jautājumu – kas cilvēkus motivē ziedot brīvu vakaru, lai dotos pie tiem, kas cieš. Trešdien, 9. oktobrī, Rado Marija viesojās Marijas leģiona prezidente Irēna un dalījās ar leģiona vēsturi pasaulē un Latvijā, kā arī iepazīstināja ar ikdienas kalpojumiem, kas norit visā Latvijā.Ceturtdien, saistībā ar 11. oktobrī visā pasaulē atzīmēto Pasaules hospisa un paliatīvās aprūpes dienu, klausītājiem tika piedāvāta saruna par bērnu paliatīvās aprūpes visaptverošu lomu ģimenēs, kurās aug neizārstējami slimi bērni, par foto projekta “Sapņu tilti” misiju un aicinājumu. Sarunā piedalījās Bērnu paliatīvās aprūpes komandas kapelāne Aina Briede, Kristapa mamma Egija Gulbe, Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības komunikācijas speciāliste Linda Zarovska. Savukārt piektdien, 11. oktobrī, kopā ar ALFA kursu koordinatori Latvijā Ditu Kuģenieci, bija iespēja iepazīt ALFAs misiju draudzēs un dalībnieku ikdienas dzīvē pēc kursu pabeigšanas. Jau izskanējušos raidījumus atradīsiet arhīvā: http://arhivs.rml.lv/?dir=RML_arhivs/Raidijumi/Rita%20celiens/2019/2019-10.

Otrdien, 8. oktobrī, raidījumā “Misiju vēsture” raidijuma vadītāja Judīte Ozoliņa kopā ar priesteri Andri Priedi, kā arī raidījuma īpašo viesi priesteri Rodionu Doļu turpināja ceļu pa apustuļa Pāvila misijas ceļojumiem. Arī šo raidījumu varat noklausīties radio arhīvā: http://arhivs.rml.lv/?dir=RML_arhivs/Raidijumi/Misiju%20vesture.

Radio Marija sola arī turpmāk iepriecināt klausītājus ar raidījumiem un sarunām, kas veltītas misijas tēmai. Tā nākamās nedēļas sākumā, 21. oktobrī, pl. 17 raidījumā “Saruna ar bīskapu” būs īpašs viesis – jaunais apustuliskais nuncijs Baltijas valstīs Petars Antuns Rajičs. Nuncijs iepazīstinās ar sevi, kā arī sniegs iespēju klausītājiem uzzināt, kas ir nunciju misija pasaulē un kādi ir viņa iespaidi par Latviju, salīdzinot ar iepriekšējo reizi, kad viņš te uzturējās 1997. gadā.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti