Ārkārtējais misionārais mēnesis – trešā nedēļa Radio Marija Latvija ēterā

Trešajā Ārkārtējā misionārā mēneša nedēļā no 14. līdz 20. oktobrim Radio Marija Latvija klausītājiem bija iespēja iepazīt dažādu valstu misionārus, kas jau ilgāku vai arī ne tik ilgu laiku kalpo Latvijā.

Aizvadītajā nedēļā priestera katehēzē ik rītu no pl. 9 līdz 10 Radio Marija programmas direktors priesteris Pēteris Skudra tikās ar kādu misionāru. Tā pirmdien, 14. oktobrī, studijā viesojās misionārs no Slovākijas priesteris Pēteris Alusiks, trešdien – misionārs no Spānijas priesteris Hosē Karols, ceturtdien – tēvs Staņislavs Pračaks no Polijas, bet piektdien tēvs Francisku Kapu no Indonēzijas.

Pēc tam rīta cēlienos viesojās dažādu misiju veicēji. Tā pirmdien tā bija politiķe Linda Ozola, kas dalījās par misionāra aicinājumu politikā. Otrdien studijā viesojās Tautas lūgšanu sapulces – Dievs svētī Latviju – iniciators, draudzes Kristus pasaulei mācītājs Mārcis Jencītis. Turpinot Misiju mēnesi, Māris Veliks ar M. Jencīti runāja gan par Tautas lūgšanu sapulci, gan arī par kristieša aicinājumu sludināt Evaņģēliju. Viņi meklēja atbildes uz jautājumiem, vai sludināšana uz ielām drīzāk neatgrūž cilvēkus, nekā piesaista; kādas ir efektīvas evaņģelizācijas atslēgas.

Trešdien bija iespēja iepazīt misionāru no Beļģijas Jāzepu Bastēnu, kas jau daudzus gadus kalpo Latvijā. Šo trešdien, 23. oktobrī, būs šīs sarunas turpinājums. Savukārt aizvadītajā ceturtdienā studijā viesos bija Ieva Jokste, kas stāstīja par jauniešu misiju Jauniešu pastorālajā mājā. Tajā darbojas jaunieši, kas kalpo bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu vecākiem.

Savukārt raidījumā “Misiju vēsture”, kas izskanēja otrdien, 15. oktobrī, Judīte Ozoliņa kopā ar priesteri Andri Priedi runāja par II Vatikāna koncilu, par misiju ordeņiem Katoļu Baznīcā pasaulē un Latvijā.

Izskanējušos raidījumus klausieties Radio Marija Latvija arhīvā.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti