Daugavpilī iesvētīta jauna baznīca

Svētdien, 27. oktobrī, Daugavpilī, Ķīmiķu parkā tika konsekrēta Dieva Žēlsirdības baznīca. Šogad tā ir jau trešā iesvētītā baznīca Rēzeknes-Aglonas diecēzē. Vasarā jaunas baznīcas tika konsekrētas Rugājos un Zilupē.

Dievnamu konsekrēja un Svēto Misi tajā svinēja Rēzeknes-Aglonas bīskaps Jānis Bulis, par muzikālo noskaņu rūpējās Rēzeknes Jēzus Sirds katedrāles koris. Svētkos piedalījās ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī citu Daugavpils, kā arī tuvākās apkārtnes draudžu priesteri un ticīgie.

Savā uzrunā bīskaps pateicās visiem, kas finansiāli un ar lūgšanām atbalstīja dievnama tapšanu. Šajā Daugavpils rajonā, kopš tā izveides padomj ugados, dievnama nebija, taču pirms vairākiem gadiem vietējie iedzīvotāji vērsušies pie bīskapa ar lūgumu uzcelt viņiem baznīcu. Baznīcas celtniecība sākās 2010. gadā, un askētiskā, no sarkaniem ķieģeļiem būvētā ēka tapa, pateicoties iedzīvotāju, kā arī draudžu, ārzemju fondu, Amerikas bīskapu un citiem ziedojumiem.

Dievnama būvniecībai Daugavpils pašvaldība piešķīra zemi un atbalstīja dievnama projektu, projektu veidoja arhitekte Vivija Lakuša. Darbos piedalījās Rēzeknes būvfirmai „Utilitas”, baznīcas koka mēbeļu autors galdnieks Alberts Slišāns, Vilāņu meistari – celtnieki.

Tuvākie dievkalpojumi jaunajā baznīcā notiks 1., 2. un 3. novembrī pl. 11. Pagaidām plānots, ka draudzi apkalpos Daugavpils dekanāta priesteri, bet par to, kas būs draudzes prāvests, lēmums vēl nav pieņemts.

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti