Aicina ziedot Svētā Pāvila rekolekciju mājas Kuldīgā remontam

2009. gada sākumā Kuldīgā tika iesvētīta Svētā Pāvila rekolekciju māja, kuru aprūpē Jēzus un Marijas Dominikāņu māsas misionāres. Māsu klosteris atrodas mājas otrajā stāvā, bet pirmajā stāvā ir ierīkotas telpas rekolekciju un nakšņošanas iespējām.

Māsa AgneseOP skaidro, ka remonts ir nepieciešams mājas pirmajā stāvā, kurā iepriekšējo atjaunošanas darbu laikā pieļautas smagas kļūdas. To rezultātā ir radies kondensāts, tādēļ bojājas siena un grīda, līdz ar to rodas grūtības efektīvi izmantot visas telpas.

Jau līdz šim atsaucās vairāki ziedotāji, tāpēc mājas labajā pusē ir izņemta sapelējusī grīda līdz betona slānim un no sienām noņemts bojātais apmetums. Tagad nepieciešami vairāki mēneši, lai viss nožūtu un pēc tam varētu turpināt remontu, kuram pēc patreizējām aplēsēm būs nepieciešami aptuveni 40 000 eiro.

Lai arī mājā notiek remontdarbi, telpas māsas ir centušās iekārtot tā, lai vismaz daļēji tās varētu izmantot arī turpmāk. Kopumā rekolekciju māja pilda dažādas funkcijas. Pirmajā stāvā notiek dažādi pasākumi, kuru organizē māsas, piemēram, nesen notika Adventa vainagu darbnīca. Te norisinās arī rekolekcijas, bērnu vasaras nometnes un mazās skolas brīvdienu nometnes, dažāda veida darbnīcas bērniem. Te var palikt tie, kas vēlas atpūsties un smelties garīgos spēkus.

Telpas kalpo arī Kuldīgas katoļu draudzes vajadzībām. Tiek organizētas katehēzes bērniem un pieaugušajiem (svētdienskola, lūgšanu skola, draudzes tikšanās, laulāto un saderināto kursi). Sākot no 2018. gada 6. oktobra, kad Kuldīgas Svētās Trīsvienības baznīca tika pasludināta par sanktuāriju, rekolekciju mājā patvērumu var rast arī svētceļnieki, kuri ierodas pie Kuldīgas Dievmātes – Dzīvības Mātes. Svētceļniekiem māsas piedāvā iespēju paēst zupu un, ja nepieciešams, arī naktsmājas.

Dominikāņu māsas pateicas visiem ziedotājiem, kā arī norāda, ka par ziedojumiem ir sagatavojušas mazas Kristus Dzimšanas svētku dāvaniņas, kuras var saņemt klosterī vai sazinoties ar māsām telefoniski, lai pārsteigtu savus tuviniekus un draugus.

Papildu informācijai var sazināties ar māsu Agnesi OP, zvanot uz tālruni 26770342. Ziedojumus var pārskaitīt uz Jēzus un Marijas Dominikāņu māsu misionāru kongregācijas (Reģ. Nr. 90001900397) bankas kontu: LV03HABA 0551046855522 ar norādi: „Ziedojums Rekolekciju mājas remontam“. Māsas priecāsies arī par ziedotiem materiāliem, piemēram, apmetumu, grīdas dēļiem, betona plāksnēm, linoleju.
„Lūgšanās un Svētajā Misē, kura par mūsu labdariem tiek celebrēta reizi mēnesi katrā mūsu klosterī, atceramies un pateicamies Dievam par Jums. Lai Dieva svētīts Jums šis laiks!“ raksta māsas.

LRKB IC; Foto: Jēzus un Marijas Dominikāņu māsas misionāres

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti