Kristīgā pasaule sāks svinēt Kristus dzimšanas svētkus

Svētdien, 22. decembrī, gaidot Pestītāja piedzimšanu, Adventa vainagā tika iedegta ceturtā svece, bet jau šovakar ar vigīlijas dievkalpojumiem kristīgā Baznīca sāks svinēt Kristus dzimšanas svētkus. 24. decembra rītā dievnamos vēl notiek Adventa laika Svētā Mise, bet vakarā jau svinīgā noskaņojumā tiek ievadīti Ziemassvētki, kuri tiek atzīmēti 25. decembrī.

Pēc Ziemassvētkiem vēl septiņas dienas Svētajā Misē lūgšanās tiek pieminēti nodomi, kas saistīti ar Kristus dzimšanu. Tā ir Ziemassvētku oktāva. 26. decembrī tiek pieminēts Baznīcas pirmais moceklis svētais Stefans, 27. decembrī tiek svinēta apustuļa Jāņa, kurš bija viens no tuvākajiem Jēzus mācekļiem, piemiņas diena, 28. decembrī tiek pieminēti nevainīgie bērni, kurus Jēzus dēļ lika nogalināt Betlēmes apkārtnē. Šai laikā tiek svinēti arī Svētās ģimenes svētki. Astotā diena pēc Ziemassvētkiem ir Vissvētākās Jaunavas Marijas, Dieva Mātes, svētki.

Ziemassvētkos ticīgie ir aicināti apmeklēt svētku dievkalpojumus. Lai informētu par to, kurā laikā notiek Ziemassvētku Svētā Mise jūsu draudzē vai tuvākajā apkārtnē, katolis.lv sadarbībā ar draudžu prāvestiem ir izveidojis svētku dievkalpojumu sarakstu Ziemassvētku oktāvas laikā. To varat atrast šeit.

Tiem, kuriem dažādu iemeslu dēļ nav iespējas apmeklēt dievnamu, Radio Marija Latvija piedāvā klausīties vairākus dievkalpojumus tiešraidē. 24. decembrī pl. 18  radio varēs sekot līdzi vigīlijas dievkalpojumam Rēzeknes Vissvētākās Jēzus sirds katedrālē, bet 24. decembra vēlā vakarā – pl. 22.30 – tiks translēta Svētā Mise no Vatikāna, kuru celebrēs pāvests Francisks. Ziemassvētkos, 25. decembrī, pl. 8 varēs sekot līdzi dievkalpojumam no Siguldas, pl. 11 no Liepājas Svētā Jāzepa katedrāles, pl. 14 – no Iļģuciema sieviešu cietuma, bet pl. 18 – no Jelgavas Bezvainīgās Jaunavas Marijas katedrāles.

Īpašs būs 26. decembrī pl. 11 no Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles translētais dievkalpojums. Tā laikā par pastāvīgo diakonu tiks ordinēts Gatis Avotiņš.

LRKB IC; Foto: Flickr.com

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti