Latvijas Televīzijā būs skatāma dokumentālā filma par priesteri Rinaldu Broku

Rīt, 17. decembrī, pl. 22.05 Latvijas Televīzijas pirmajā kanālā televīzijas pirmizrādi piedzīvos dokumentālā filma „Prīsters“. Tas ir 26 minūtes garš vērojums par Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteri Rinaldu Broku un draudzes dzīvi vietā, kur viņš kalpo.

Filma tapusi Latvijas Televīzijas projekta „Latvijas kods“ ietvaros un noslēgs šī gada projektā tapušo piecu filmu pirmizrāžu sēriju. Visas piecas filmas pirmizrādi piedzīvoja 11. novembrī festivāla „Lielais Kristaps“ priekšpēdējā dienā.

Režisorēm Katrīnai Tomašickai un Laurai Meļķei „Prīsters“ ir debijas filma. Režisores meklē atbildi uz jautājumu, kāpēc mūsdienās šis cilvēks ir izvēlējies atteikties no laicīgās dzīves un lielāko daļu sava laika veltīt draudzei.

Filmas anotācijā rakstīts: „Lai vai Rinalda dzīves ceļa izvēle ir netipiska mūsdienām un jauno mācītāju skaits strauji sarūk, sekojot draudzes gaitām, ir skaidrs, ka viņš ir savā īstajā vietā. 

Katram draudzes loceklim, vai tas ir pensionārs, bērns vai ģimene, tiek atrasta personīga pieeja, katram ir kāds savs pienākums draudzes dzīvē, tādējādi padarot baznīcu ne tikai par reliģisku iestādi, bet arī par kultūras un sociālu centru, kur cilvēks var justies noderīgs, var tikt uzklausīts un saprasts. Šāda abpusēja priestera un draudzes simbioze ir radījusi unikālu mikropasauli, kurā valda ne tikai mīlestība pret Dievu, bet arī vienam pret otru.“

Filma tapa studijā „Odze films“, tās operators ir Mārtiņš Jurevics, scenāristi K. Tomašicka un L. Meļķe, skaņu operators Ernests Ansons, montāžas režisors Žulī Vintens (Julie Vinten), bet prodeucente Inga Jerzjukova.

Projekts “Latvijas kods” norisinās jau septīto gadu. Tas tiek īstenots sadarbībā ar Valsts kultūrkapitāla fondu un Nacionālo kino centru. Tā mērķis ir atbalstīt filmas, kas dokumentē Latvijas dzīvi, vidi un cilvēkus šodien, meklē plašāku sociālo, kultūras un vēstures kontekstu un atsedz laikmetam raksturīgas tendences dažādās dzīves jomās.

LRKB IC; Foto: lielaiskristaps.lv

 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti