Līdz pavasarim plāno pabeigt marķējumu Svētā Jēkaba ceļa posmā Rīga – Žagare

Aizvadītajā nedēļā Latvijas Svētā Jēkaba ceļa asociācijas pārstāvji, Dobeles novada Krimūnās ierokot pirmo ceļu norādes stabiņu, sāka Svētā Jēkaba ceļa marķēšanu Latvijā. Uz stabiņa ir atainots gliemežvāks, kas ir Santjago jeb Svētā Jēkaba ceļa simbols, kā arī bultiņa.

Kā pastāstīja asociācijas vadītāja Sandra Rone, pasākumā piedalījās Dobeles novada domes, Krimūnu pagasta pārvaldes, Dobeles novada tūrisma informācijas centra pārstāvji. Latvijas Valsts ceļi ir apstiprinājuši galvenās marķējuma vietas, kurās nepieciešama stabiņu ierakšana, tāpēc Dobeles novadā vēl šoziem plānots ierakt kopumā desmit norāžu stabiņus. Tieši Dobeles novadā virzienā līdz Rīgai ir garākais Santjāgo ceļa posms. Pēc tam seko Tērvetes, Jelgavas, Mārupes novads, kuros norādes tiks izvietotas vēlāk. Tāpat šajā ceļa posmā tiks izvietotas plāksnītes un uzlīmes. Sandra Rone skaidro: “[Par uzlīmēm un plāksnītēm] lielu daļu sarunāsim ar privāto māju saimniekiem, piestiprinot tās pie esošiem stabiem, pastkastītēm, kokiem, apmalēm, soliņiem, akmeņiem, putnu būrīšiem, utt. Norādes izvietojam ikvienā vietā, kur ceļi sadalās, kā arī pārāk garos taisnos posmos. Kaut arī elektroniskais marķējums jau ir izgatavots un ceļu Zemgalē var iet ar mobilās aplikācijas palīdzību, tomēr marķējums dabā ir obligāts, jo garo ceļu mērotāji labprāt lieto papīra kartes, ejot bez telefona palīdzības.“

Šoruden asociācijas pārstāvji vēlreiz devās pārgājienos pa Zemgali un nakšņoja svētceļniekiem paredzētajās naktsmājās. „Daudz runājām ar naktsmāju saimniekiem. Stāstījām, kā tiek uzņemti svētceļnieki Spānijā, par pasēm, to reģistrēšanu, zīmogu izgatavošanu, kā arī katrā vietā tika sameklēts kāds cilvēks, kurš spēs sarunāties angļu valodā. Mūsu rindas papildināja vietējie iedzīvotāji, kas ar degsmi nāca līdzi pārgājienos, iepazīstināja ar vietējo vēsturi un par mūsu darbu stāstīja saviem draugiem. Jutām Dieva klātbūtni it visā notiekošajā, kaut arī rudenīgie pārgājieni dabā ir skarbi,“ atzīst S. Rone.

Kā ziņots, no šī gada pavasara līdz 25. jūlijam notika izpētes pārgājieni no Žagares Leituvā līdz Rīgai, un līdz šim veikta triju etapu izpēte arī Vidzemē: Garkalne – Carnikava, Carnikava – Vecāķi, Vecāķi – Vecrīga. Plānots, ka pārgājieni Vidzemē turpināsies pavasarī, sākot no Valkas un dodoties virzienā uz Rīgu. „Vidzemes izpēte prasīs pamatīgu darbu, jo katram etapam iespējamas vairākas versijas. Mēs nesteidzamies, jo darbs jāizdara tik labi, cik iespējams. Turpināsim vietējo iedzīvotāju iesaisti un naktsmāju apzināšanu Vidzemē. Jau šobrīd pieteikušies vairāku draudžu cilvēki, kas gatavi dot naktsmājas,“ par turpmākajiem plāniem informē S. Rone.

Tāpat viņa stāsta, ka pavasarī plānots turpināt marķēšanas darbu Zemgalē, lai jau 2020. gada pavasarī no Rīgas līdz Žagarei ceļu varētu veikt ārzemju viesi un arī vietējie interesenti. Daudzi interesenti, kas nāk no tādām valstīm kā Vācija, Amerika, Dienvidāfrika, jau ir informējuši asociāciju, ka ir nopirkuši biļetes uz Rīgu, lai no šejienes dotos uz Santjāgo de Kompostela. Savukārt jau februārī Zemgales posmu kājām plāno mērot asociācijas biedri no Lietuvas.

Patlaban asociācija gatavo mājaslapu ar detalizētiem posmu aprakstiem angļu valodā.

Sekot līdzi asociācijas jaunumiem var Facebook lapā „Camino Latvia“. Šajā lapā var pieteikties, lai piedalītos asociācijas organizētajos pārgājienos un citos pasākumos.

LRKB IC; Foto: Latvijas Svētā Jēkaba ceļa asociācija

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti