Vatikānā akreditējusies Latvijas vēstniece pie Svētā Krēsla Elita Kuzma

Ceturtdien, 19. decembrī, pāvests Francisks pieņēma sešu valastu, tostarp Latvijas, pilnvaroto vēstnieku pie Svētā Krēsla akreditācijas vēstules. Latvijas vēstniece pie Svētā Krēsla ir Elita Kuzma.

Vēstniece nodeva Franciskam sveicienus un laba vēlējumus no Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita kopā ar apsveikumu pāvestam Franciskam priesterības 50. gadadienā. Savukārt pāvests sūtīja cieņas apliecinājumus E. Levitam, kā arī Latvijas iedzīvotājiem un ģimenēm Dieva svētību, prieku un miera vēsti.

Vizītes laikā vēstniece tikās arī ar Svētā Krēsla valsts sekretāru kardinālu Pjetro Parolinu un citiem Svētā Krēsla pārstāvjiem, pārrunājot abu valstu divpusējās attiecības, kā arī aktuālos Eiropas Savienības un starptautiskos jautājumus.

E. Kuzma ārlietu dienestā sāka strādāt 1992. gadā. Viņa ir bijusi Latvijas vēstniece Vācijā, Itālijā, Zviedrijā, Austrijā, kā arī nerezidējošā vēstniece Kuveitā, Albānijā, Maltā, Sanmarīno, Lihtenšteinā, Slovākijā, Slovēnijā, Šveicē un Ungārijā. Laikā no 2012. gada līdz 2013. gadam E. Kuzma pārstāvēja Latviju ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācijā (FAO). Savukārt no 2017. gada līdz šim E. Kuzma bija Ārlietu ministrijas Valsts protokola vadītāja.

Latvijas vēstniece pie Svētā Krēsla rezidēs Rīgā. Laikā no 2015. gada decembra līdz šim Latvijas vēstniece pie Svētā Krēsla bija Veronika Erte.

LRKB IC; Foto: Ārlietu ministrija

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti