Iznācis Madonas dekanāta avīzes pirmais numurs

Šī gada janvārī ir iznācis pirmais avīzes „Kāpt Kalnā“ numurs. Izdevums ir Madonas dekanāta – Alūksnes, Cesvaines, Ērgļu, Gulbenes, Jaunkalsnavas, Lubānas, Madonas, Pļaviņu – draudžu kopīga darba rezultāts, kas turpmāk iznāks reizi mēnesī.

Kā informēja izdevuma redakcijas pārstāve Inese Elsiņa, Madonas katoļu draudzē savs izdevums jau bijis daudzu gadu garumā. Tajā jau vairāk nekā četrus gadu darbojas arī I. Elsiņa, kura par jaunā izdevuma tapšanu stāsta: „Kā zināms, pastāvēs, kas pārmainīsies! Jutu, ka vajadzīga jauna asinsrite, jauna uzruna lasītājiem. Tā kā līdzšinējais prāvests Pāvils Kamola tika pārcelts kalpot uz Gulbenes draudzi, bet savulaik Madonā kā vikārs kalpojošais Ingars Stepkāns ir Alūksnes draudzes prāvests un Madonas dekanāta dekāns, turklāt Madonas draudzes prāvesta Māra Ozoliņa kalpojumā ir arī Cesvaines un Lubānas draudze, radās doma par plašāku izdevumu Madonas dekanāta draudzēm. Ērgļu kristiešus bijām iepazinuši iepriekš, jo tur kalpoja P. Kamola, uzrunājām arī Jaunkalsnavas un Pļaviņu draudzes (prāvests priesteris Pēteris Alusiks), un, gūstot atbalstu, izveidojām redakcijas komandu no dekanāta priesteriem un kalpotājiem.“

Avīzē tiks ietverti teoloģiska rakstura materiāli, liecības, intervijas, draudžu aktivitāšu un notikumu apskats, lappuse bērniem, priestera vēstule, ziņas arī no citām draudzēm un cita veida raksti un informācija. Avīzi par 0,40 eiro varēs iegādāties dekanāta draudžu baznīcās, Madonas lūgšanu kapelā. To varēs lasīt šo pilsētu bibliotēkās, kā arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Kad jautāju I. Elsiņai, kā radies izdevuma nosaukums, viņa skaidro, ka Madonas draudzes avīzes nosaukums bijis „Kalnā“, jo Madonas baznīca atrodas kalnā. „Dekanāta avīzei savukārt vēlējāmies atsauci gan uz šo nosaukumu, gan atrast jaunu niansi, akcentējot darbību, katra pārveides un izaugsmes nepieciešamību. “Kāpt Kalnā” tam likās atbilstoši, turklāt nosaukums raisa zīmīgas asociācijas saistībā ar kristietību,“ uzskata I. Elsiņa.

Savukārt izdevuma logo ir krusts, zem kura atrodas krosnis. Pirmajā avīzes numurā rakstīts, ka kroņa astoņi zari ir atainoti kā stilizēti cilvēki, kas simbolizē katru dekanāta draudzi. Tādā veidā avīze ir ne tikai informatīvs materiāls par to, kas notiek pie kaimiņiem, bet arī piedāvā iespēju vienam otru labāk iepazīt, mācīties sadarboties un piedzīvot vienotību.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti