Lūgšanu nedēļā par kristiešu vienotību šogad viesmīlības tēma

Šo sestdien, 18. janvārī, sāksies un līdz 25. janvārim, svētā Pāvila atgriešanās svētkiem, norisināsies tradicionālā Lūgšanu nedēļa par kristiešu vienotību. Šogad Svēto Rakstu, meditāciju  un lūgšanu tekstus šai nedēļai ir sagatavojuši Maltas kristieši. Apcerei viņi ir izvēlējušies fragmentus no Apustuļu darbu 27. un 28. nodaļas. Kā nedēļas moto ir izvēlēti vārdi: „Viņi mums izrādīja neparastu viesmīlību.“ (sal. Apd 28, 2)

Ik gadu 10. februārī daudzi kristieši Maltā piemin kuģa, uz kura atradās apustulis Pāvils, avāriju. Saskaņā ar tradīciju, pateicoties Pāvila nokāpšanai Maltā, šeit sāka izplatīties kristietība. Maltiešu izvēlētais teksts no Apustuļu darbiem apraksta šo notikumu, kad Pāvils kā viens no cietumniekiem tika vests uz Romu. Taču, pateicoties viņa klātbūtnei uz kuģa, Dievs atklāja savu godību un sliktajos laika apstākļos neļāva nevienam aiziet bojā. Visi viņi izkāpa salā, kuras iedzīvotāji bija viesmīlīgi un laipni pret iebraucējiem.

Skaidrojot šo tekstu, maltieši atgādina, ka arī mūsdienās daudzi migranti piedzīvo līdzīgu situāciju un briesmas gan uz zemes, gan jūrā, bēgot prom no kariem, nabadzības un dabas katastrofām. Maltas kristieši aicina pārdomāt, vai paliksim vienaldzīgi šai situācijā, vai arī cilvēcīgi pieņemsim šos nelaimē nokļuvušos, tādā veidā atklājot Dieva mīlestību pret jebkuru cilvēku. Viesmīlība ir svarīgs kristiešu tikums, kura ir jāizrāda attiecībā pret visiem. Kā pēc bīstamā ceļojuma sacīja Pāvils – Dieva pestīšana ir domāta visiem (sal. Apd 28, 28). Arī tiem, kas pagaidām viņu varbūt nemaz nepazīst.  

Atzīmējot Lūgšanu nedēļu par kristiešu vienotību, katolis.lv varēs iepazīt Maltas kristiešu piedāvātos tekstus, kurus latviešu valodā tulkoja un sagatavoja „Mieram Tuvu“ komanda. Savukārt Radio Marija Latvija aktualizēs kristiešu vienotības tēmu savos raidījumos. Ik dienu pl. 10 radio ēterā būs dzirdamas lūgšanas un pārdomas par kristiešu vienotību. Otrdien, 21. janvārī, pl. 19 tiešajā ēterā varēs sekot līdzi Tezē ekumeniskai lūgšanai, kas notiks Rīgas Vissvētākās Trīsvienības baznīcā.

22. janvārī, Kristiešu vienotības nedēļas vidū, pl. 17 savu skanējumu sāks jauns raidījumu cikls ar nosaukumu “No konflikta uz kopību”. Raidījumu vadīs Munise Lamberte, kura saka: “Balstoties uz protestantu un katoļu kopīgi veidotā dokumenta “No konflikta uz kopību” aicinājumiem, kopā ar dažādu konfesiju garīgajiem vadītājiem vienkāršās sarunās un vienkāršiem vārdiem mēģināsim atrast, kā atšķirīgajā rast vienotību.” Šo raidījumu varēs klausīties reizi mēnesī līdz pat sezonas noslēgumam.

Lūgšanu nedēļu Radio Marija Latvija 25. janvārī pl. 12 noslēgs ar ekumeniska dievkalpojuma tiešraidi no Siguldas Jēzus Sirds baznīcas.

Atgādinām, ka nedēļas noslēgumā, 25. janvārī, Rīgā, Lienes ielā 28 tiks atklāts Ļatvijas Lūgšanu nams, kas ir starpkonfesionāla kristīga organizācija. Nams būs atvērts 24 stundas diennaktī, piedāvājot iespēju lūgšanai un pielūgsmei. Šajā dienā, sākot no pl. 10, Lūgšanu namā notiks slavēšana, pielūgsme un lūgšanas dažādu kristīgu mūziķu un grupu vadībā.

Lūgšanu nedēļā par kristiešu vienotību ikviena draudze, sadarbojoties ar citu konfesiju kristiešiem, ir aicināta rīkot ekumeniskus pasākumus, lūgšanu tikšanās un dievkalpojumus.  

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti