„Garīgajā impulsā“ šogad turpinās pārrunāt ar pusaudžu katehēzi saistītus jautājumus

20. un 21. martā Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu insitūta (RARZI) Katehēzes metodiskais centrs aicina katehētus un kristīgos skolotājus uz tradicionālo ikgadējo pasākumu „Garīgais impulss“, kas šoreiz norisināsies nu jau devīto reizi. Šoreiz tiks turpināta pasākumā „Garīgais impulss 8“ aizsāktā tēma par pusaudžu katehēzi Iestiprināšanas sakramenta saņemšanai.

Kā informē semināra rīkotāji, šoreiz tas būs veltīts pusaudžu morālās formācijas veicināšanai katehēzē, uzsverot seksuālās audzināšanas problemātiku un nepieciešamību katehēzes nodarbībās. Līdz ar to seminārā būs iespēja iepazīt pusaudžu seksuālās audzināšanas iespējas un metodes katehēzē un kristīgajā mācībā.

Nepilnu divu dienu laikā būs iespēja noklausīties vairākus referātus un uzrunas. Piektdienas pēcpusdienā kustības „Īsta mīlestība gaida“ vadītājs Dainis Pandars dalīsies pieredzē, kā ar pusaudžiem runāt par seksuālām attiecībām, tēvs Sergejs Dominiks Ivanovs dalīsies savos secinājumos, ko guvis, strādājot pie sava doktora darba. Viņa referāta tēma būs „Gribas aspekts bērnu un pusaudžu morālajā attīstībā J. A. Studenta audzināšanas modelī“.

Sestdien RARZI absolvente Inga Svētiņa dalīsies savā pētījumā par Latvijas pusaudžiem „Miesas teoloģija – labā vēsts cilvēka seksualitātei”, bet Edgars Svētiņš stāstīs par savu pieredzi pusaudžu vērtībizglībā, strādājot „Dimzēnos“, kur pusaudžiem ir iespējas doties uz rekolekcijām. Izglītojošo daļu noslēgs priestera Andra Ševela MIC uzruna „Cilvēka seksualitāte – dāvana un uzdevums. Seksuālās audzināšanas uzdevumi un metodes”.

Abas dienas būs arī laiks kopīgai lūgšanai, Svētajai Misei, bet pasākuma noslēgumā paredzēti arī aizlūgumi un svētība, kā arī relfeksija par seminārā gūto.

Seminārs sāksies piektdien, 20. martā, pl. 14. 30, bet noslēgums plānots 21. martā ap pl. 16. To organizē RARZI Katehēzes metodiskais centrs sadarbībā ar Latvijas Kristīgo skolotāju asociāciju Rīgā, Katoļu ielā 16. Dalības maksa seminārā ir 13 eiro, ja ir nepieciešamas naktsmājas (Katoļu ielā 16 vai Drustu ielā 36a) – 25 eiro.

Uz semināru aicināti priesteri, katehēti, kristīgie skolotāji un visi, kas darbojas izglītības laukā. Lūgums pieteikties līdz 16. martam, rakstot uz e-pastu: lolita_ergle@inbox.lv, kā arī zvanot uz tālruni: 29527064. Piesakoties ir nepieciešami sekojoši dati: vārds, uzvārds, draudze/ skola, mobilā tel. numurs, e-pasts.

Dalības maksu, norādot, vai tā i rar vai bez naktsmājām, lūgums pārskaitīt uz RARZI bankas kontu (LPU FILIĀLE RARZI): LV25HABA0001408056042.

Semināra dalībnieki saņems apliecību par 16 stundu izglītības programmu.

LRKB IC; Foto: RARZI

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti