Lai Rīgas Katoļu ģimnāzijas skolniece Rūta varētu staigāt

Rīgas Katoļu ģimnāzija aicina atbalstīt labdarības fonda „BeOpen“ projektu, kura ietvaros tiek vākti ziedojumi 11 gadus vecās Rūtas atbalstam. Rūta mācās ģimnāzijas 4. klasē un pārvietojas ratinkrēslā, bet ļoti vēlas pārvietoties pati.
Rūtas diagnoze ir bērnu cerebrālā trieka, kas iegūta dzemdību traumas rezultātā. Lai arī ārsti brīdināja Rūtas mammu, ka bērns, visticamāk, nedzirdēs, neredzēs un nerunās, pateicoties sadarbībai ar fizioterapeiti Klaudiju Hēlu un vecāku ieguldītajām pūlēm, ir redzami jau pirmie augļi. Nesen meitenei arī tika veikta operācija, pēc kuras viņas izredzes staigāt ir ievērojami uzlabojušās. Vēl pavisam nesen Rūta varēja pārvietoties pa istabu tikai rāpus vai ar mammas palīdzību, taču tagad Rūta jau var veikt dažus soļus ar rolatora palīdzību, kā arī spēj pati apsēsties un piecelties no ratiņkrēsla. 
Viņai patīk angļu un spāņu valoda. Mācās meitene galvenokārt klausoties, jo rakstīt pagaidām ir grūti – pirkstiņi neklausa. Rūtas mīļākais priekšmets ir matemātika. Viņai ļoti patīk zīmēt. Lai arī to darīt ir grūti un pirkstiņi neklausa, zīmējumi sanāk ļoti interesanti.
Lai Rūta varētu piecelties un pati staigāt bez ratiņkrēsla, ir nepieciešamas speciālas kāju ortozes, kas palīdz noturēt līdzsvaru un staigāt. Rūtas gadījums ir ļoti sarežģīts, tāpēc ortozes ir jāpasūta individuāli. Izgatavot tās ir piekritusi Darmštates ortopēdiskā klīnika Vācijā. Rūtas rinda jau ir gandrīz pienākusi, taču naudas ortozēm pagaidām nav.
Bērnu ar bērnu celebrālās triekas diagnozi ārstēšana prasa ļoti lielus līdzekļus. Vecākiem šādas naudas diemžēl nav, tāpēc ģimenei ir nepieciešama palīdzība, lai varētu iegādāties Rūtai tik ļoti nepieciešamās ortozes. Papildus ortozēm Rūtai ir nepieciešama arī īpaši izgatavota Spio veste, kas palīdz noturēt muguru un stiprina mugurkaulu. Valsts sniedz līdzfinansējumu, taču tas ir ļoti niecīgs, visu lielāko pamatsummu jānodrošina pašiem vecākiem. Tāpat arī ceļa izmaksas un uzturēšanos Vācijā. Kopā ģimenei ir nepieciešams atbalsts 2600 eiro apmērā.
Pēc ortožu un Spio vestes iegūšanas Rūtai jāturpina intensīva rehabilitācija. Ziedojums 4600 eiro apmērā nodrošinātu ne tikai ortozes un Spio vesti, bet arī rehabilitācijas nodarbības viena gada garumā.
Ziedojumu tālrunis 90006384 (1,42 eiro par zvanu) Rūtas atbalstam darbosies līdz 3. martam. Tāpat labdarības fonds BeOpen ir atvēris Rūtai speciālu ziedojumu kontu: LV59 CBBR 1123 2155 000 10 (Maksājuma mērķis: Zaļā lampa. Palīdzība Rūtai Rudzei).
Katoļu ģimnāzija atgādina, ka pirms diviem gadiem kopīgiem spēkiem izdevās palīdzēt Tomasam, kurš turpina mācības ģimnāzijā, tagad ģimnāzijā cer, ka arī Rūta kādu dienu pati varēs nākt uz skolu un aicina atbalstīt meitenes sapni ar ziedojumiem.  

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti